Dzień Matki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siekierczynie

29.05.2012

Dzień Matki to święto szczególne, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie dzieci mogą podziękować swoim mamom, okazać im szacunek i miłość. W bibliotece obchodziliśmy to przepiękne święto 26 maja o godz. 12:30, połączone z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego "Laurka dla Mamy". Po przywitaniu gości, dzieci i młodzież recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia oraz
wręczały laurki swoim, które przybyły do biblioteki. Nie zabrakło łez i wzruszeń, słysząc tak piękne słowa, które wyrażały miłość i podziękowanie za trud wychowania. W miłej atmosferze, przy ciastku i kawie, mamy wraz z dziećmi spędziły sobotnie popołudnie. Za wykonane laurki dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dzień Matki w bibliotece to dobry przykład na to, że książnica to nie tylko pomieszczenie, gdzie przechowuje się i wypożycza książki, lecz także miejsce spotkań, swoisty ośrodek kultury lokalnej, gdzie kultywowane są tradycje i zwyczaje, stanowiące o naszej tożsamości narodowej i kulturowej.

Janina Kwit

Janina Kwit