"Artystyczna Majówka" w Limanowskiej Galerii Sztuki

17.05.2012

W dniu dzisiejszym w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej odbędzie się wernisaż otwarcia nowej wystawy. Tym razem efekty swych artystycznych pasji i potrzeb prezentować będą nauczyciele. Są wśród nich także nauczyciele-artyści z gminy Limanowa.

Wystawa nosi tytuł "Artystyczna Majówka". Przygotował ją Związek Nauczycielstwa Polskiego Sekcja Emerytów i Rencistów w Limanowej przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Podczas wystawy prezentowane będzie malarstwo, rzeźba, rysunek, witraże na szkle użytkowym, malarstwo na szkle, haft, koronki, wytwory i ozdoby dekoracyjne, grafiki, kartki i zaproszenia. Autorzy to nauczyciele-artyści z terenu Limanowszczyzny, w tym z gminy Limanowa - amatorzy, ale pasjonaci; emeryci, ale też czynni zawodowo.

"Każdy z nich ukazuje własny, osobisty, autorski pogląd na sztukę. Suma tych spojrzeń to właśnie ta ekspozycja, która - jak mają nadzieję organizatorzy wystawy - będzie cieszyć oko i duszę oglądających. Nauczyciel przechodząc na emeryturę nie przestaje być aktywny. W tym przypadku - najczęściej w zaciszach własnego domu - zagospodarowuje swój wolny czas i tworzy. Szuka odprężenia i ucieczki od codziennych trosk (...).

Na wystawie swoje prace prezentować będą: Apryjas Marian, Biedroń Jolanta, Czaja Danuta, Czaja Jarosław, Dobrzycka Zofia, Dudziak Teresa, Golonka Anna, Kazior Józefa, Łysoń Zofia, Majerski Aleksander, Oleksy Antonina, Oleksy Stanisława, Pałka Zofia, Plata Jan, Rękas Zofia, Rosiek Anna, Stanik Maria, Stanisz-Zoń Zofia, Śp. Struzik Artur, Włodarczyk Barbara, ks. Wojcieszak Stanisław, Wójtowicz Marian, Zoń Bożena.

Otwarcie wystawy o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

KPTiS

Otwarcie wystawy o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

KPTiS