Udane występy grup z naszej gminy na "Pogórzańskich godach"

22.04.2012

Trzy dni trwały w Łużnej zmagania 8 zespołów regionalnych i 5 grup obrzędowych o główne trofeum "Złotej Różdżki" IV Pogorzańskich Godów - Konkursu Obrzędów, Zwyczajów i Obyczajów Ludowych. Sukcesem zakończył się występ grup obrzędowych z naszej gminy.

Zespoły i grupy uczestniczące w konkursie w Łużnej reprezentowały ziemię limanowską, tarnowską, sądecką, myślenicką, nowotarską i
gorlicką. Z naszej gminy wystąpiły grupa obrzędowa z KGW Pisarzowa oraz grupa obrzędowa z KGW Makowica. W kat. grup obrzędowych grupa z Pisarzowej zdobyła II miejsce (równorzędnie z grupą z Lubnia), a miejsce III - grupa z KGW Makowica (równorzędnie z grupą z Marcinkowic). Wyróżnienie przyznano KGW z Klęczan.

Laureatami dwóch równorzędnych pierwszych miejsc zostały zespoły LIMANOWIANIE im. Ludwika Mordarskiego z Limanowej oraz ZIELONY JAWOR z Krempach. Drugą nagrodą podzieli się: OTFINOWIANIE z Otfinowa, JURKOWIANIE z Jurkowa oraz GWOŹDZIEC z Gwoźdźca. Na trzecim miejscu znalazły się: KORONKA z Bobowej i LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej. Ponadto jury przyznało wyróżnienie NAWOJOWIAKOM Z Nawojowej.

Komisja doceniła również zdolności aktorskie pojedynczych wykonawców, nagradzając dyplomem i upominkiem Marię Górską z Pisarzowej, Józefa Klimasa z Lubnia, Jerzego Skrabę z Marcinkowic, Rozalię Latko z Klęczan oraz Janusza Cierlika z Gwoźdźca.

Na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej Komisja Artystyczna zakwalifikowała: Zespół Regionalny LIMANOWIANIE z Limanowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lubnia.

KPTS

/zdj. MCK "Sokół" Nowy Sącz/