Siedem szczytów w jeden dzień

24.04.2012

Dnia 1 maja br. każdy będzie mógł sprawdzić swoją wytrzymałość w zdobywaniu siedmiu szczytów Beskidu Wyspowego. W ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" zorganizowany zostanie "Tour Mszany Dolnej".

Udział w wyprawie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki 1 maja o godz. 6.00 w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej.

Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Każdy uczestnik bierze udział w Tourze wokół Mszany Dolnej na własną odpowiedzialność.

Na trasie i na zakończenie przewidziany jest grill oraz pamiątkowe odznaki i stemple.

PROGRAM:

godz. 6.00

• Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki /Park Miejski w Mszanie Dolnej/
  • Trasa: - bez szlaku - Grunwald - Wsołowa (624 m n.p.m.)
    - szlak czarny Adamczykowa (611 m n.p.m.)
    - szlak czarny Potaczkowa (746 m n.p.m.)
    - szlak zielony i czerwony Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)
    - szlak czerwony i zielony Mała Góra (700 m n.p.m.)
    - szlak zielony Szczebel (976 m n.p.m.)
    - szlak czarny Lubogoszcz (968 m n.p.m.) - Baza Lubogoszcz
    - szlak czerwony Baza Lubogoszcz - Mszana Dolna
  • Różnica przy wchodzeniu: 1981 metrów
  • Różnica przy zejściu: 1981 metrów
  • Długość trasy: 29 km
  • Trekking: ok. 13- 14 godzin

godz. 18.00-19.00

• Baza sportowo-wypoczynkowa "Lubogoszcz" - grill, wręczenie pamiątkowych odznak i przejście z Bazy Lubogoszcz do Mszany Dolnej

KPTS

PROGRAM:

godz. 6.00

• Trasa: - bez szlaku - Grunwald - Wsołowa (624 m n.p.m.)
    - szlak czarny Adamczykowa (611 m n.p.m.)
    - szlak czarny Potaczkowa (746 m n.p.m.)
    - szlak zielony i czerwony Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)
    - szlak czerwony i zielony Mała Góra (700 m n.p.m.)
    - szlak zielony Szczebel (976 m n.p.m.)
    - szlak czarny Lubogoszcz (968 m n.p.m.) - Baza Lubogoszcz
    - szlak czerwony Baza Lubogoszcz - Mszana Dolna