Pogórzańskie Gody z udziałem naszych grup obrzędowych

18.04.2012

W dniach 20-22 kwietnia 2012 r. pod patronatem Starosty Gorlickiego Mirosława Wędrychowicza odbędzie się IV Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych "Pogórzańskie Gody" w Łużnej. Spośród 18 zespołów regionalnych, grup obrzędowych, kół gospodyń wiejskich na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej zaprezentuje się Koło Gospodyń Wiejskich z Makowicy z programem zatytułowanym "Przy skubaniu wołny" oraz Grupa Obrzędowa z KGA Pisarzowa z programem pt. "Honusine wiono".

Nasze Koła z Makowicy i Pisarzowej, a także KGW z Klęczan, Marcinkowic i Lubnia zapraszać będą na degustację wypieków.

W trakcie trzydniowych "Pogórzańskich Godów" odbędzie się spotkanie seminaryjne dla instruktorów i kierowników zespołów oraz słuchaczy III Studium Folklorystycznego organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

Naszym grupom obrzędowym życzymy dużo sukcesów, bowiem kultura jest mocnym elementem promocji, rozwoju i zachowania naszej tożsamości.

J.M

J.M