"Podaruj życie innym"

17.12.2013
PC150082

Strażacy z OSP w Nowym Rybiu ratują życie nie tylko biorąc udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i likwidacjii szkód klęsk żywiołowych.15 grudnia 2013 roku po raz trzynasty w remizie OSP spotkali się honorowi dawcy krwi,aby podzielić się lekiem którego nie da się wyprodukować ,a jest niezastąpiony czyli własną krwią.

Akcja pod hasłem ,,Podaruj życie innym" została zainicjowana przez jednego z członków zarządu ,druha Marka Wąsowicza w 2011 roku.Spotkania odbywaja się systematycznie 4 razy w roku.Większosć dawców bierze udział w akcjii od początku.To nie tylko strażacy czynni ale również ich bliscy w tym panie.Do tej pory w remize oddano ponad 117 litrów krwi.15 grudnia do oddania zakwalifikowały się 23 osoby.Jesteśmy dumni z tego że moglismy pomóc wielu chorym potrzebującym transfuzjii krwi.Mamy dawców posiadających rzadkie grupy krwi.Koordynatorem akcjii jest druh Sternal Krzysztof współpracujacy przy tym z druhnami z MDP w Nowym Rybiu ,która liczy 47 członków.

Akcja będzie kontynuowana bowiem zdajemy sobie sprawę że na ten dar cały czas czekają chorzy.Nastepne spotkanie odbędzie się w marcu 2014 roku.Zapraszamy !! Wprzypadku zagrożenia zycia na strażaków z OSP w Nowym Rybiu zawsze można liczyć.

przygotował.Krzysztof Sternal.

{gallery}osprybie{/gallery}