"OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE" W GALERII SZTUKI

10.04.2012

W dniu 13 kwietnia 2012 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki działającej przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii "OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE". Swoje prace podczas wernisażu wystawiać będą m.in. dwie artystki z gminy Limanowa.

Wystawa jest malarską opowieścią o polskich i japońskich ogrodach artystów skupionych wokół SISTO Gallery - SzukaPozytywna.pl. Można będzie zobaczyć prace tak różne, jak różny jest temperament i styl tych dwóch odmiennych kultur.

Wśród twórców prezentujących swe prace na wernisażu są dwie artystki z naszej gminy: Jolanta BIEDROŃ i Anna ROSIEK. Swoje prace wystawiać one będą wśród dzieł Renaty BRZOZOWSKIEJ, Renaty DOMAGALSKIEJ, Wacława JAGIELSKIEGO, Anny MASIUL-GOZDECKIEJ, Marty SOBCZAK-PIĘTOŃ, Joanny TOKARCZYK oraz Jerzego TREIT. Ponadto będzie można także obejrzeć fotografie Joanny BĄK, a gościnnie swoje beskidzkie ogrody zaprezentuje Michał RYBKA [NeMo]. Dodatkowo wieczór uprzyjemni koncert w wykonaniu Magdy SZUMILAS i Joanny LIGAS.

OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE to wystawa zapraszająca do świata barw i niezwykłych przestrzeni. Prace artystów SISTO Gallery są punktem wyjścia do snucia opowieści o tym, co w sztuce zaskakuje i przyciąga uwagę, co wywołuje w nas poczucie ładu, koi zmysły, uspokaja. Poszukując jedności i pełni, zagłębiają się w obszary inspirowane naturą. Ich zamysł twórczy - wywodzący się nie tylko z bacznej obserwacji, ale także z intensywnego przeżywania i doświadczania kontaktu z przyrodą, staje się przyczółkiem do odkrycia harmonii wszechrzeczy. Prace artystów należących do grupy "Sztuka Pozytywna.pl" stanowią opozycję wobec brutalizacji świata zewnętrznego czy jego egzemplifikacji widocznych w sztuce współczesnej. Twórcy konsekwentnie przeciwstawiają się depresyjnym nastrojom. Łączy ich wspólna, jakże optymistyczna wizja ogrodów wpisujących się w przestrzeń uniwersum. - Joanna Bąk - Konsultant ds. kultury i sztuki Fundacji Bielecki.

Prezentowane prace można było wcześniej obejrzeć w Galerii ZAJAZD, działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie, Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej, często nazywanym "Małym Wawelem", Willi ORLA w Zakopanem, Galerii WIEŻA SZTUKI w Kielcach oraz Galerii Sztuki Współczesnej MOKiS w Myślenicach. Teraz na oglądanie wystawy grupy SztukaPozytywna.pl zaprasza Galeria Miejska działająca przy Bibliotece Publicznej w Limanowej. Tutaj wystawa potrwa do połowy maja.

KPTS

KPTS