Męcina zwyciężyła w eliminacjach powiatowych XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17.04.2012

W dniu 18 kwietnia br. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej rozegrano powiatowe eliminacje XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. O najwyższe lokaty walczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych i 12 drużyn gimnazjalnych reprezentujących wszystkie gminy i miasta z terenu powiatu.

Aby odnieść sukces w turnieju należało rozwiązać test ze znajomości
przepisów ruchu drogowego, wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy i niezwykłą sprawnością w pokonywaniu na rowerze toru przeszkód.

Wyniki klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, II - Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej, a III - Szkoły Podstawowej w Jadamwoli.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Lupa z SP nr 1 w Męcinie, drugie Kacper Wiewiórka z tej samej szkoły, a trzecie Patryk Mierzwa ze Szkoły Podstawowej w Jadamwoli.

W kategorii gimnazjów również zwyciężyło Gimnazjum w Męcinie, na II miejscu znaleźli się reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Kasince Małej, a na III Gimnazjum w Jurkowie.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii gimnazjów najlepszym okazał się Michał Orzeł z Gimnazjum w Męcinie, drugi był Bartłomiej Cież z Gimnazjum nr 2 w Kasince Małej, a trzeci Adrian Kochański z Gimnazjum w Męcinie.

Drużyny, które stanęły na najwyższym podium będą reprezentować powiat limanowski w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej. Honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Mszana Dolna - Bolesław Żaba. Koordynatorem imprezy z ramienia Kuratorium Oświaty w Krakowie jest Starszy Wizytator Marek Twaróg. Władze gminy reprezentował Z-ca Wójta Gminy Limanowa Franciszek Bieda, który z dumą wręczał nagrody zwycięskim drużynom z naszej gminy.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała grupa sędziów z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego. Zawody przebiegały pod czujnym okiem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej asp. szt. Jerzego Bukowca oraz asystenta Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Limanowej asp. Daniela Struga. Zawody ze strony szkoły przygotowali głównie nauczyciele: Małgorzata Kuziel i Pawel Gargas.

Dzięki ofiarności licznych sponsorów zwycięzcy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe puchary, które zostały wręczone przez władze samorządowe przedstawicieli sponsorów.

KPTS

Aby odnieść sukces w turnieju należało rozwiązać test ze znajomości