Kowal z Pisarzowej na Międzynarodowym Święcie Kowali

24.04.2012

W dniach 4-7 maja br. kowal z Pisarzowej Władysław Raczek oraz jego brat Wojciech - kierowca, pilot i kwatermistrz wezmą udział w "Międzynarodowym Festiwalu - Święcie Kowali" w miejscowości Ivano-Frankowsk (były Stanisławów) na Ukrainie. Festiwal organizowany jest po raz dziesiąty ,a kowalstwo z gminy Limanowa prezentowane tam będzie po raz drugi.

Festiwal to spotkanie braci kowalskiej z całego świata, miejsce gdzie można zaprzyjaźnić się, cieszyć uśmiechami, inspirować dla przyszłych projektów kowalskich poznać nowych kolegów i zobaczyć inny kraj.

Kowale przyjeżdżają corocznie by poczuć wspaniałą atmosferę przyjaźni oraz w miłej atmosferze wymienić się doświadczeniami dotyczącymi wspólnego zainteresowania jakim jest kowalstwo.

W ramach Festiwalu odbywają się lekcje mistrzowskiego kucia, konferencje, wycieczki, dni w kuźni.

Tradycją jest by wspólnie ozdobić swoimi pracami motyw przewodni, który corocznie jest inny. W ubiegłym roku była to brama triumfalna, natomiast w tym roku ozdabiana będzie figura pierwszego kościoła w Stanisławowie.

Wyjazd na Święto Kowali jest okazją do promocji gminy Limanowa. Jadąc na Ukrainę bracia Raczkowie zabierają materiały promocyjne o gminie, które ciszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

WR

WR