Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Caritas Diecezji Tarnowskiej wyróżniła Urząd Gminy Limanowa

16.04.2012

W sobotę14 kwietnia br. w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Tarnowie odbyły się obchody Jubileuszu 75-lecia powstania Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. W naszej diecezji działa od 1937 r. Święto Caritas było okazją do pokazania i przypomnienia pracy tysięcy ludzi, którzy poświęcają
bezinteresownie swój wolny czas, aby pomagać innym.

Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza bp Wiesława Lechowicza administratora diecezji tarnowskiej.

Po zakończeniu Mszy Świętej wiele osób i instytucji zaangażowanych w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym otrzymało listy dziękczynne i statuetki "Misericors" czyli "Miłosierny sercem" od Caritas Diecezji Tarnowskiej - wręczyli bp Wiesław Lechowicz administrator diecezji, ks. Marian Subocz Dyrektor Caritas Polska oraz ks. Ryszard Podstołowicz Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Urząd Gminy Limanowa na ręce Wójta Gminy Władysława Pazdana otrzymał okolicznościowy list dziękczynny i statuetkę "Misericors" za pomoc niesioną mieszkańcom Kłodnego, którzy w 2010r. w wyniku osuwiska utracili swoje domy. Wyróżnienie odebrał Marek Ziaja Sekretarz Gminy Limanowa.

Z naszej Gminy podziękowania otrzymali również: Ochotnicza Straż Pożarna w Męcinie na ręce Dh Eugeniusza Krzyżaka i Niepubliczny Ośrodek Zdrowia w Męcinie na ręce Pani doktor Anny Joniec.

Marek Ziaja

W sobotę14 kwietnia br. w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Tarnowie odbyły się obchody Jubileuszu 75-lecia powstania Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. W naszej diecezji działa od 1937 r. Święto Caritas było okazją do pokazania i przypomnienia pracy tysięcy ludzi, którzy poświęcają
bezinteresownie swój wolny czas, aby pomagać innym.

Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza bp Wiesława Lechowicza administratora diecezji tarnowskiej.

Po zakończeniu Mszy Świętej wiele osób i instytucji zaangażowanych w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym otrzymało listy dziękczynne i statuetki "Misericors" czyli "Miłosierny sercem" od Caritas Diecezji Tarnowskiej - wręczyli bp Wiesław Lechowicz administrator diecezji, ks. Marian Subocz Dyrektor Caritas Polska oraz ks. Ryszard Podstołowicz Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Urząd Gminy Limanowa na ręce Wójta Gminy Władysława Pazdana otrzymał okolicznościowy list dziękczynny i statuetkę "Misericors" za pomoc niesioną mieszkańcom Kłodnego, którzy w 2010r. w wyniku osuwiska utracili swoje domy. Wyróżnienie odebrał Marek Ziaja Sekretarz Gminy Limanowa.

Z naszej Gminy podziękowania otrzymali również: Ochotnicza Straż Pożarna w Męcinie na ręce Dh Eugeniusza Krzyżaka i Niepubliczny Ośrodek Zdrowia w Męcinie na ręce Pani doktor Anny Joniec.

Marek ZiajaLiczba wyświetleń: 2130
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne