85-letni biegacz z wizytą u Wójta

08.04.2012

Niezwykły gość odwiedził dzisiaj Wójta Gminy Limanowa Władysława Pazdana. Był nim Edward Mucha - 85-latek, którego pasją życiową jest bieganie. Pan Edward pomimo podeszłego wieku startuje w wielu zawodach, a na swym koncie ma wiele sukcesów.

Edward Mucha pochodzi z Szyku (gmina Jodłownik), a bieganie jak przyznaje od dzieciństwa było Jego hobby. Pierwsze zawody w jakich
startował odbyły się na Śląsku, gdzie biegacz-senior spędził 30 lat. Były to lata pięćdziesiąte - czasy ciężkiej pracy w kopalni, jednak nawet wówczas Pan Edward znajdował czas na realizację swojej pasji. Z tego okresu bowiem - lat które spędził na Śląsku Pan Edward ma swoje pierwsze medale i nagrody.

Obecnie Pan Edward staruje w maratonach na terenie całego kraju, jako Członek Klubu Sportowego "Limanowa Forrest" i wszędzie gdzie się pojawia jest bardzo mile widziany.

Jak nam wyznał bardzo cieszy się, że nadal może aktywnie brać udział w biegach i spotykać się z ludźmi, z którymi łączy Go takie samo zainteresowanie - bieganie.

Wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wójt gminy Limanowa był pełen podziwu dla Pana Edwarda, że w takim wieku nadal kontynuuje On swą życiową pasję.

Panu Edwardowi życzymy dużo zdrowia oraz wielu sukcesów podczas kolejnych startów w zawodach!

KPTS

KPTS