Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wręczono promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

14.03.2012

W dniu 13 marca 2012r. w Krakowie Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera promesę na usuwanie skutków powodzi.

Pieniądze trafią do 157 samorządów (143 gmin, 13 powiatów oraz do samorządu województwa małopolskiego). Małopolsce przyznano ponad 186 mln zł na odbudowę po powodziach, które nawiedziły województwo w
ostatnich latach. Dzięki tym środkom samorządy będą mogły wyremontować drogi, mosty i budynki komunalne.

- Małopolskie samorządy świetnie przygotowały dokumentację do inwestycji - podkreślił Stanisław Rakoczy, wiceminister spraw wewnętrznych, który wraz z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim wręczył promesy samorządowcom. - Liczę, że dzięki tym funduszom uda się naprawić zniszczenia popowodziowe i unowocześnić infrastrukturę. Jerzy Miller uczulił samorządy, by sprawnie - tak jak w poprzednich latach - przeprowadzali przetargi i realizowali inwestycje.

Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Samorządy otrzymają dotacje po wyłonieniu wykonawców inwestycji i podpisaniu umów z wojewodą małopolskim, dlatego samorządy powinny jak najszybciej przystąpić do procedur przetargowych. Samorządy muszą przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na odbudowę tych obiektów, które zostały uwzględnione wcześniej w protokołach komisji wojewody ds. weryfikowania szacunków strat w infrastrukturze komunalnej.

Władze gmina Limanowa zamierzają za otrzymane pieniądze (1 mln 500 tys. zł ) odbudować drogi: Męcina - Wysokie, Nowe Rybie-Marna Wieś, Sowliny od ulicy Willowej do Słonecznej.

KPTS

W dniu 13 marca 2012r. w Krakowie Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera promesę na usuwanie skutków powodzi.

Pieniądze trafią do 157 samorządów (143 gmin, 13 powiatów oraz do samorządu województwa małopolskiego). Małopolsce przyznano ponad 186 mln zł na odbudowę po powodziach, które nawiedziły województwo w
ostatnich latach. Dzięki tym środkom samorządy będą mogły wyremontować drogi, mosty i budynki komunalne.

- Małopolskie samorządy świetnie przygotowały dokumentację do inwestycji - podkreślił Stanisław Rakoczy, wiceminister spraw wewnętrznych, który wraz z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim wręczył promesy samorządowcom. - Liczę, że dzięki tym funduszom uda się naprawić zniszczenia popowodziowe i unowocześnić infrastrukturę. Jerzy Miller uczulił samorządy, by sprawnie - tak jak w poprzednich latach - przeprowadzali przetargi i realizowali inwestycje.

Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Samorządy otrzymają dotacje po wyłonieniu wykonawców inwestycji i podpisaniu umów z wojewodą małopolskim, dlatego samorządy powinny jak najszybciej przystąpić do procedur przetargowych. Samorządy muszą przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na odbudowę tych obiektów, które zostały uwzględnione wcześniej w protokołach komisji wojewody ds. weryfikowania szacunków strat w infrastrukturze komunalnej.

Władze gmina Limanowa zamierzają za otrzymane pieniądze (1 mln 500 tys. zł ) odbudować drogi: Męcina - Wysokie, Nowe Rybie-Marna Wieś, Sowliny od ulicy Willowej do Słonecznej.

KPTSLiczba wyświetleń: 1564
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne