Regionalne Stowarzyszenie Przedsiębiorców

07.03.2012

Mija prawie rok od powstania inicjatywy utworzenia Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, które formalnie działa od 10 maja 2011r. pod numerem KRS 0000385855 zrzeszając obecnie 55 członków. Posiada trzyosobowy Zarząd w składzie: Stanisław Gągała - Prezes, Józef Oleksy - Wiceprezes, Maciej Wojtas - Wiceprezes, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Mieczysław Zelek. Ponadto powołano konwent -
zespół doradczy składający się z 9 członków reprezentujących wszystkie regiony powiatu limanowskiego. Bardzo aktywną i liczną grupę (9 firm) tworzą przedsiębiorcy z terenu Gminy Limanowa - m.in. Elektrical, Carox, Przedsiębiorstwo WOD-KAN-MEL, EU Administracyjna Obsługa Projektów, EUNET, Blachmix, MIDREW II, Jarecki, Magielek.

Organizacja jest kontynuatorem działań Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, jednakże nowa forma organizacyjna pozwala na rozszerzenie działalności oraz na przyjęcie członków spoza regionu limanowskiego. „Misją Stowarzyszenia jest budowanie prawdziwego, rzetelnego wizerunku przedsiębiorcy, który tworzy miejsca pracy, dba o załogę, solidnie płaci podatki i jest wyczulony na społeczne potrzeby. Stowarzyszenie chce być głosem limanowskiej przedsiębiorczości dlatego stawia na szerokie kontakty z samorządami, bo one jako gospodarz terenu tworzą sprzyjający klimat dla przedsiębiorczości.

Pierwszy zorganizowany w czerwcu panel dyskusyjny z udziałem Wiceminister Skarbu Państwa Adama Leszkiewicza, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożeny Lublińskiej - Kasprzak; posłów, przedstawicieli samorządów lokalnych traktował o warunkach prowadzenia działalności gospodarczej w Małopolsce.

Przedsiębiorcy podkreślili, że jest to ciągłe zmaganie się z ogromem barier, z którymi boryka się codziennie 900 tysięcy pracodawców i 800 tys. osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Właśnie te bariery osłabiają naszą konkurencyjność.

Najważniejszym dla członków Stowarzyszenia wydarzeniem w minionym roku była VII Limanowska Gala Przedsiębiorczości. Przyznane tytuły i statuetki Lidera Biznesu, Diamenty do Statuetki , Złote Statuetki Lidera Biznesu, tytuł Mikroprzedsiębiorca Roku, Inicjatywa Gospodarcza, „Człowiek Serca” nie tylko promują firmę, ale również podkreślają etyczną postawę przedsiębiorcy, który umie podzielić się swoim sukcesem. Po raz pierwszy w tym roku zostały wręczone odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi na rzecz społeczności lokalnej dla 18 osób.

Regionalne Stowarzyszenie Przedsiębiorców podsumowało miniony rok w grudniu podczas Zwyczajnego Zgromadzenia członków oraz spotkania opłatkowego z udziałem ks. bp Andrzeja Jeża, który przekazał zgromadzonym wiele serdecznych życzeń.

Kolejny rok niesie nowe wyzwania dla Stowarzyszenia - palny działania zostały już określone. Pierwszym ważnym wydarzeniem w tym roku będzie spotkanie z udziałem Marszałka Marka Sowy, w trakcie którego omówione zostaną ważne problemy lokalnej przedsiębiorczości.

Dorota Janczy-Stożek

Dorota Janczy-Stożek