Radio CB dla policji

15.03.2012

W Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej zostało zainstalowane radio CB, za pomocą którego policjanci będą informować kierowców np. o utrudnieniach w ruchu. Zakup sprzętu dofinansowany został przez Gminę Limanowa.

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej pozyskała na stan aparaturę nadawczą z całym osprzętem. Oficjalnie sprzęt przekazał policjantom
Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan. Radio CB jest urządzeniem coraz częściej stosowanym przez kierowców. Dzięki niemu dowiadują się oni głównie o sytuacji panującej na drogach od innych kierowców, o czym teraz informować będzie także policja.

Radio oraz 12 metrowy maszt został już zainstalowany. W miniony wtorek odbyły się próby zasięgu. Komunikaty nadawane przez policję słychać na razie od Limanowej do Laskowej, Nowego Rybia, Dobrej i Wysokiego. Po odpowiedniej konfiguracji policja ma się „słyszeć” z KP w Mszanie Dolnej.

Jak mówi rzecznik KPP Limanowa Stanisław Piegza zakupiony sprzęt na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i usprawni współpracę z innymi służbami, z którymi policjanci współpracują w różnego rodzaju działaniach. Dzięki CB, służba dyżurna KPP Limanowa będzie mogła szybko i sprawnie przekazywać informację będącym na nasłuchu uczestnikom ruchu, którzy przez różnego rodzaju zdarzenia drogowe mogą być narażeni na niebezpieczeństwo, albo zostaną skierowani na alternatywne drogi w celu uniknięcia korków.

Koszt zakupu urządzenia wyniósł 1800 zł.

Dodać należy, że taki sam system, po raz pierwszy w regionie został uruchomiony kilka lat temu w KP Mszana Dolna i do dziś działa on z powodzeniem. Kierowcy przejeżdżający przez Mszanę informowani są np. o zdarzeniach drogowych, objazdach, czy też przewidywanym czasie utrudnień.

KPTS

Koszt zakupu urządzenia wyniósł 1800 zł.

KPTS