Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Osobowość Ziem Górskich

22.03.2012

Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich po raz kolejny ogłosił plebiscyt "Osobowość Ziem Górskich", jako wyodrębnione działanie, w ramach projektu pn. "Polsko-słowacka inicjatywa promocji i rozwoju Marek ziem górskich", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85 % w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10 %. Jednym z celów
działalności Koalicji jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi. Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorząd z terenów górskich południowej Polski. Stanowi inicjatywę, której celem jest miedzy innymi promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów w naszym kraju.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Statuetki będą przyznawane w następujących kategoriach: "Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Dziennikarz Ziem Górskich", "Samorządowiec Ziem Górskich" oraz "Osobowość Ziem Górskich". Zgłoszenia do konkursu mogły dokonywać pochodzące z regionów górskich samorządy gospodarcze, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego.

Do tegorocznego plebiscytu gmina Limanowa zgłosiła w kategorii "Samorządowiec Ziem Górskich" - Józefa Oleksego - Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, natomiast w kategorii "Osobowość Ziem Górskich" - Józefa Tokarczyka - kierownika Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki.

Nagrody w konkursie będzie przyznawała Kapituła Konkursu w skład której wchodzą między innymi ubiegłoroczni laureaci. Konkurs składa się z trzech etapów:

  1. zgłaszanie Kandydatów w terminie od dnia 1 marca do dnia 8 marca 2012 roku i ich nominacja przez Kapitułę w terminie do 20 marca 2012 roku. Kapituła oceniła i przesłała kandydatury, a następnie imiona i nazwiska osób nominowanych zostały opublikowane na stronach internetowych Koalicji pod adresem www.koalicja.zywiec.pl.
  2. głosowanie internetowe

Nominację w kategorii "Samorządowiec Ziem Górskich" otrzymał Józef Oleksy, na którego można oddać swój głos.

Głosowanie internetowe w poszczególnych kategoriach na stronie www.koalicja.zywiec.pl dotyczy wyboru jednego z trzech kandydatów, nominowanych w każdej kategorii przez Kapitułę Konkursu, po weryfikacji nadesłanych zgłoszeń. Głosowanie odbywa się w terminie od 21 do 28 marca 2012 roku. Głosować można w jednej, kilku, bądź wszystkich kategoriach. 3) wybór przez Kapitułę Laureatów Konkursu w terminie do 12 kwietnia 2012 roku i ich nagrodzenie podczas Uroczystej Gali Finałowej w dniu 14 kwietnia 2012 roku.

Przypomnijmy, że z gminy Limanowa w roku 2007 nagrodę w kategorii "Dziennikarz Ziem Górskich" otrzymał - Jacenty Musiał w uznaniu wyjątkowych zasług dla rozwoju i promocji regionów górskich, a w roku 2011 nagrodę w kategorii "Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich" zdobył Eugeniusz Wojak - właściciel Przedsiębiorstwa "Wolimex".

Beata Piwowar

Zarząd Stowarzyszenia Koalicja Marek Ziem Górskich po raz kolejny ogłosił plebiscyt "Osobowość Ziem Górskich", jako wyodrębnione działanie, w ramach projektu pn. "Polsko-słowacka inicjatywa promocji i rozwoju Marek ziem górskich", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85 % w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 10 %. Jednym z celów
działalności Koalicji jest promowanie ludzi i przedsiębiorstw związanych z ziemiami górskimi. Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorząd z terenów górskich południowej Polski. Stanowi inicjatywę, której celem jest miedzy innymi promowanie ludzi, walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie obszarów w naszym kraju.

Do konkursu mogły zostać zgłoszone osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Statuetki będą przyznawane w następujących kategoriach: "Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich", "Dziennikarz Ziem Górskich", "Samorządowiec Ziem Górskich" oraz "Osobowość Ziem Górskich". Zgłoszenia do konkursu mogły dokonywać pochodzące z regionów górskich samorządy gospodarcze, prawni reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego.

Do tegorocznego plebiscytu gmina Limanowa zgłosiła w kategorii "Samorządowiec Ziem Górskich" - Józefa Oleksego - Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, natomiast w kategorii "Osobowość Ziem Górskich" - Józefa Tokarczyka - kierownika Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki.

Nagrody w konkursie będzie przyznawała Kapituła Konkursu w skład której wchodzą między innymi ubiegłoroczni laureaci. Konkurs składa się z trzech etapów:

  1. zgłaszanie Kandydatów w terminie od dnia 1 marca do dnia 8 marca 2012 roku i ich nominacja przez Kapitułę w terminie do 20 marca 2012 roku. Kapituła oceniła i przesłała kandydatury, a następnie imiona i nazwiska osób nominowanych zostały opublikowane na stronach internetowych Koalicji pod adresem www.koalicja.zywiec.pl.
  2. głosowanie internetowe

Nominację w kategorii "Samorządowiec Ziem Górskich" otrzymał Józef Oleksy, na którego można oddać swój głos.

Głosowanie internetowe w poszczególnych kategoriach na stronie www.koalicja.zywiec.pl dotyczy wyboru jednego z trzech kandydatów, nominowanych w każdej kategorii przez Kapitułę Konkursu, po weryfikacji nadesłanych zgłoszeń. Głosowanie odbywa się w terminie od 21 do 28 marca 2012 roku. Głosować można w jednej, kilku, bądź wszystkich kategoriach. 3) wybór przez Kapitułę Laureatów Konkursu w terminie do 12 kwietnia 2012 roku i ich nagrodzenie podczas Uroczystej Gali Finałowej w dniu 14 kwietnia 2012 roku.

Przypomnijmy, że z gminy Limanowa w roku 2007 nagrodę w kategorii "Dziennikarz Ziem Górskich" otrzymał - Jacenty Musiał w uznaniu wyjątkowych zasług dla rozwoju i promocji regionów górskich, a w roku 2011 nagrodę w kategorii "Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich" zdobył Eugeniusz Wojak - właściciel Przedsiębiorstwa "Wolimex".

Beata PiwowarLiczba wyświetleń: 1796
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne