Memoriał Józefa Krzyżaka rozstrzygnięty

17.03.2013

W dniu 16 marca br. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbył się XXIV Memoriał im. Józefa Krzyżaka - Szachowe Indywidualne Mistrzostwa Gminy Limanowa. Głównym celem Memoriału było przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzacja "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa.

Turniej odbył się w trzech kategoriach: seniorów, juniorów i dziewcząt, a wzięło w nim udział łącznie 33 zawodników, w tym 5 dziewcząt, 11 juniorów i 17 seniorów.

Wyniki turnieju:

Kategoria dziewcząt:
I miejsce - Joanna Furtak
II miejsce - Patrycja Gancarczyk
III miejsce - Natalia Papież

Kategoria juniorów:
I miejsce - Marcin Szarota
II miejsce - Miłosz Szarota
III miejsce - Jakub Szarota

Kategoria seniorów:
I miejsce - Grzegorz Szewczyk
II miejsce - Marek Sukiennik
III miejsce - Marcin Burek

Najmłodszym zawodnikiem rozgrywek szachowych była 4,5 letnia Aleksandra Furtak, która otrzymała puchar i dyplom sponsorowany przez LKS "Olimpia" Pisarzowa.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczali: Franciszek Bieda - Z-ca Wójta Gminy Limanowa oraz Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.

Sędzią Turnieju był Ryszard Ewert - Arbiter Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i przebiegał w miłej atmosferze.

MG

Wyniki turnieju:

Kategoria dziewcząt:
I miejsce - Joanna Furtak
II miejsce - Patrycja Gancarczyk
III miejsce - Natalia Papież

Kategoria juniorów:
I miejsce - Marcin Szarota
II miejsce - Miłosz Szarota
III miejsce - Jakub Szarota

Kategoria seniorów:
I miejsce - Grzegorz Szewczyk
II miejsce - Marek Sukiennik
III miejsce - Marcin Burek

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i przebiegał w miłej atmosferze.

MG