KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

08.03.2012

Urząd Gminy Limanowa wspólnie z Parafiami z terenu gminy i miasta Limanowa ogłosił Konkurs na najpiękniejsze Palmy Wielkanocne.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wykonywania Palm Wielkanocnych, plecionych z wikliny i oryginalnie zdobionych z miejscowym zwyczajem.

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto przedstawi do oceny swoje prace konkursowe w niedzielę tj. dnia 1 kwietnia 2012 r. w parafiach gminy i miasta Limanowa.

Palmy powyżej 3 metrów winny zawierać metrykę z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania.

KRYTERIA OCENY PALM:

Konkurs Palm oceniany będzie w trzech kategoriach:

a) palmy małe - palmy dziecięce do 3 m wysokości

b) palmy duże - o wysokości 3 - 10 m wysokości
- za ludowe wiązanie: 1 - 2 pkt.
- za zdobienie i wykonanie własnoręcznym sposobem: 1 - 10 pkt.
- za strój ludowy: 1 - 5 pkt.
- za wysokość: 1 pkt. (od 3m do 5m), 2 pkt. (od 5m do 7m), 3 pkt. (od 7m do 10m)

c) palmy wysokie - będą oceniane powyżej 10 m wysokości
- punkty za wysokość za każdy metr wysokości powyżej 10 m - 1 pkt., za każdy metr wysokości powyżej 20 m - 2 pkt.
- punkty za wiązanie: od 1 do 5 pkt.
- punkty za zdobienie: od 1 do 5 pkt.
- punkty za ułożenie pręci: od 1 do 5 pkt.
- punkty za wysmukłość: od 1 do 10 pkt.
- punkty za strój ludowy: od 1 do 5 pkt.

Palmy zostaną ocenione przez jury według wyżej wymienionych kryteriów we wszystkich trzech kategoriach.

Rozstrzygnięcie konkursu Palm Wielkanocnych nastąpi na terenie parafii, które ogłosiły konkurs, zgodnie z przyjętym zwyczajem miejscowym. Właściciele nagrodzonych palm pozostawią je w Kościele.

KPTS

KRYTERIA OCENY PALM:

Konkurs Palm oceniany będzie w trzech kategoriach:

a) palmy małe - palmy dziecięce do 3 m wysokości

b) palmy duże - o wysokości 3 - 10 m wysokości
- za ludowe wiązanie: 1 - 2 pkt.
- za zdobienie i wykonanie własnoręcznym sposobem: 1 - 10 pkt.
- za strój ludowy: 1 - 5 pkt.

c) palmy wysokie - będą oceniane powyżej 10 m wysokości
- punkty za wiązanie: od 1 do 5 pkt.
- punkty za zdobienie: od 1 do 5 pkt.
- punkty za ułożenie pręci: od 1 do 5 pkt.
- punkty za wysmukłość: od 1 do 10 pkt.
- punkty za strój ludowy: od 1 do 5 pkt.

KPTS