Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolejne sukcesy pływaczek z Męciny

12.03.2012

W dniach 9-11 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych – 15 lat. Na te prestiżowe zawody stawiło się blisko 400 najlepszych pływaczek i pływaków ze 112 klubów z całej Polski. Klub "Limanowa-swim" reprezentowały dwie zawodniczki Wioletta Orczykowska i Paulina Widomska.

W pierwszym dniu zawodów Wioletta startowała na 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 27,96 i kwalifikacje do finału B, podczas którego uzyskała 15 miejsce. Kolejny start to 200 m stylem dowolnym z czasem 2,10,68 i finał A. Płynąc w finale zajęła 6 miejsce z czasem 2,09,47.

Drugiego dnia zawodów Wiola startowała stylem motylkowym na 50 m i uplasowała się na 31 miejscu.

Trzeci dzień zawodów to 100 m stylem dowolnym i finał A z czasem 59,18. Wioletta podczas tego finału walczyła do samego końca i zajęła 4 miejsce z czasem 58,76. Do 3 miejsca zabrakło jej jedynie 0,05 sekundy.

Paulina uzyskała na dystansie 50 m stylem dowolnym czas 29,99 i zajęła 50 miejsce, na 100 m stylem dowolnym czas 1,06,49 i również 50miejsce, a na 200 metrów stylem dowolnym – czas 2,27,11 i miejsce 44.

Stylem motylkowym na 50 m uzyskała czas 33,82 i miejsce 54, a na 100 m stylem zmiennym czas 1,13,27 i miejsce 30.

Składam gratulacje zawodniczkom za uzyskane rekordy życiowe i życzę dalszych sukcesów na kolejnych zawodach.

Gratuluję również trenerowi Robertowi Lora, który przyczynił się do uzyskania przez zawodniczki tak wysokich wyników.

Chciałbym również w imieniu Klubu "Limanowa-swim" podziękować władzom Powiatu Limanowskiego i Gminy Limanowa.