KOLĘDNICY NA BASENIE

08.03.2012

W dniach 07 i 28. 02. 2012 r. oraz 06 i 13. 03. 2012 r. grupa chłopców z klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu jeździła na basen do Limanowej. Wyjazdy zorganizowane zostały z pieniędzy, które uczniowie otrzymali za III miejsce w XVI Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych Gminy Limanowa w Starej Wsi. Przejazdy dzieci z Nowego Rybia do Limanowej sfinansowała Gmina Limanowa.

Zajęcia na basenie obejmowały godzinę nauki pływania pod okiem instruktora, a przez kolejne dwie godziny chłopcy kąpali się i korzystali z różnych atrakcji (zjeżdżalnia, jacuzzi). Uczniowie tworzyli zdyscyplinowaną grupę i słuchali trenerów. Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim wiele radości i przyjemnych wrażeń oraz ukształtował nawyki prozdrowotne.

Wyjazd ten nauczył chłopców, że warto angażować się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, jakie proponuje szkoła, bo gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca.

Małgorzata Ryś

Małgorzata Ryś