"Złota rozeta góralska" dla Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki !

12.02.2012

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Grupy Kolędniczej Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki w 40 Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej. Grupa zdobyła główną nagrodę zdobywając "złotą rozetę góralską". Wyróżnienie zdobyła Grupa Kolędnicza z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu.

Grupa Kolędnicza Zespołu "Spod Kicek" z Mordarki wystąpiła w Bukowinie z programem "na zapusty". Jest to ten sam program, za który kolędnicy z Mordarki zajęli I miejsca kolejno na Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Starej Wsi (14.01.2012 r.) oraz na Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Kasinie Wielkiej (21-22.01.2012 r.) Sukcesy na tych Przeglądach zostały docenione przez Komisje
Artystyczne i grupa z Mordarki, a także Grupa Kolędnicza "Z Turoniem" z Pasierbca zakwalifikowane zostały do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, odbywającym się w ramach 40 Jubileuszowego Karnawału Góralskiego.

W Bukowinie Tatrzańskiej grupy z gminy Limanowa występowały wśród licznego grona 53 grup kolędniczych. Występy grup oceniała Komisja w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka - etnomuzykolog, Artur Czesak - językoznawca, Benedykt Kafel - etnograf, Dorota Majerczyk - etnolog i Stanisław Węglarz - antropolog kulturowy.

"Złota rozetę góralską" oprócz Grupy Kolędniczej z Mordarki udało się zdobyć także Grupie Kolędniczej "Herody" z Podegrodzia. Doceniony został także występ grupy z Pasierbca, która zdobyła wyróżnienie.

Główna nagroda podczas Karnawału Góralskiego to wielkie osiągnięcie dla Zespołu "Spod Kicek". Świadczy ona o wysokim poziomie występów oraz profesjonalizmie wykonawców. Należy również podkreślić pracę i wielkie zaangażowanie kierownictwa Zespołu "Spod Kicek"- braci Józefa i Wojciecha Tokarczyków.

Grupom z naszej gminy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

K G-L.

Grupom z naszej gminy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

K G-L.