Zajęcia dla dzieci i młodzieży w WDK w Sowlinach

20.02.2012

W czasie tegorocznych ferii zimowych w Wiejskim Domu Kultury w Sowlinach odbywa się wiele atrakcyjnych zajęć. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Codziennie najmłodsi biorą udział w organizowanych konkursach, grach i zabawach, których celem jest zagospodarowanie wolnego czasu i rozwijanie zainteresowań.

Jako pierwsze w WDK Sowliny odbyły się zajęcia plastyczne pt."Zimowa kraina", których
zadaniem było namalowanie zimowej scenerii białą farbą na szarym papierze dużego formatu. Zajęcia bardzo spodobały się najmłodszym i powstało kilka ciekawych prac.

Na zewnątrz budynku grupa młodzieży zajęła się budową ze śniegu "lodowego pałacu", gdyż tegoroczna zima przyniosła im "budulca" w postaci ogromnej ilości śniegu.

Pomagamy też naszym małym przyjaciołom, zbudowaliśmy karmnik dla ptaków i umieściliśmy go za oknem świetlicy. Można teraz obserwować jak nasi "goście" objadają się przygotowanymi smakołykami. Jest to dobra okazja do poznawania poszczególnych gatunków ptaków.

Grupa młodzieży zainteresowana modelarstwem wykonuje samolot, który jest aktualnie w trakcie prac wykończeniowych i niedługo dołączy do naszej małej świetlicowej kolekcji.

Ferie nadal trwają więc zapraszamy do WDK w Sowlinach. Na pewno nie będziesz się nudzić !

Tomasz Kurczab

Tomasz Kurczab