Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XIV Indywidualne Mistrzostwa Szachowe

23.02.2012

Sekcje szachowe LKS "Płomień" Limanowa i UKS "Grom" w dniach od 21 do 25 lutego br. organizują otwarte (dostępne dla wszystkich) szachowe mistrzostwa.

Organizatorem mistrzostw jest Urząd Miasta Limanowa wspólnie z Urzędem Gminy Limanowa i Limanowskim Domem Kultury, gdzie odbywają się zawody.


Turniej rozgrywany jest w trzech grupach. Grupa A - turniej zgłoszony do FIDE (licencja, opłaty klasyfikacyjno-rankingowe) 10-ciu zawodników ranking minimum 1800 pkt. według kolejności zgłoszeń - system "każdy z każdym". Grupa B - na kategorie PZSzach (opłaty klasyfikacyjno-rankingowe, zapis partii) 9-rund system szwajcarski. Grupa C - turnieje : P`5 - bez ograniczeń.

Szachy to gra, w której udział biorą dwie osoby. Rozgrywa się ją na planszy nazywanej szachownicą, gdzie rozstawia się 32 bierki (sześciu rodzajów, w tym po 8 pionów i 8 figur, łącznie 16 dla każdego z graczy). Celem gry jest danie mata, tzn. zagrożenie króla przeciwnika usunięciem z dalszej rozgrywki ("zbiciem"), którego nie sposób uniknąć. Gry jednak rzadko kończą się matem - gracze często poddają się, jeśli uważają, że dalsza gra doprowadzi do ich ostatecznej porażki. Zasady przewidują kilka sposobów remisowego zakończenia gry.

Poniżej przedstawiamy najlepszych szachistów z terenu gminy Limanowa w dotychczas rozegranych indywidualnych zawodach:

edycja rok imię i nazwisko miejscowość
I 1999 Krzysztof Zapała Pasierbiec
II 2000 Daniel Rosek Lipowe
III 2001 Tomasz Potoniec Lipowe
IV 2002 Grzegorz Szewczyk Mordarka
V 2003 Grzegorz Szewczyk Mordarka
VI 2004 Grzegorz Szewczyk Mordarka
VII 2005 Daniel Rosek Lipowe
VIII 2006 Grzegorz Szewczyk Mordarka
IX 2007 Robert Łyszczarz Stara Wieś
X 2008 Bartłomiej Guzik Rupniów
XI 2009 Karol Piechura Sowliny
XII 2010 Łukasz Papież Wysokie
XIII 2011 Rafał Trojanowski Lipowe

Cieszy fakt, że gra w szachy jest tak popularna w naszym regionie zarówno wśród starszych, jak i u młodego pokolenia.

18 marca 2012r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbędzie się XXIII Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka Szachowe Indywidualne Mistrzostwa Gminy Limanowa. Przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzacja "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa - to główne cele Memoriału Szachowego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju.

KPTS

Sekcje szachowe LKS "Płomień" Limanowa i UKS "Grom" w dniach od 21 do 25 lutego br. organizują otwarte (dostępne dla wszystkich) szachowe mistrzostwa.

Organizatorem mistrzostw jest Urząd Miasta Limanowa wspólnie z Urzędem Gminy Limanowa i Limanowskim Domem Kultury, gdzie odbywają się zawody.


Turniej rozgrywany jest w trzech grupach. Grupa A - turniej zgłoszony do FIDE (licencja, opłaty klasyfikacyjno-rankingowe) 10-ciu zawodników ranking minimum 1800 pkt. według kolejności zgłoszeń - system "każdy z każdym". Grupa B - na kategorie PZSzach (opłaty klasyfikacyjno-rankingowe, zapis partii) 9-rund system szwajcarski. Grupa C - turnieje : P`5 - bez ograniczeń.

Szachy to gra, w której udział biorą dwie osoby. Rozgrywa się ją na planszy nazywanej szachownicą, gdzie rozstawia się 32 bierki (sześciu rodzajów, w tym po 8 pionów i 8 figur, łącznie 16 dla każdego z graczy). Celem gry jest danie mata, tzn. zagrożenie króla przeciwnika usunięciem z dalszej rozgrywki ("zbiciem"), którego nie sposób uniknąć. Gry jednak rzadko kończą się matem - gracze często poddają się, jeśli uważają, że dalsza gra doprowadzi do ich ostatecznej porażki. Zasady przewidują kilka sposobów remisowego zakończenia gry.

Poniżej przedstawiamy najlepszych szachistów z terenu gminy Limanowa w dotychczas rozegranych indywidualnych zawodach:

edycja rok imię i nazwisko miejscowość
I 1999 Krzysztof Zapała Pasierbiec
II 2000 Daniel Rosek Lipowe
III 2001 Tomasz Potoniec Lipowe
IV 2002 Grzegorz Szewczyk Mordarka
V 2003 Grzegorz Szewczyk Mordarka
VI 2004 Grzegorz Szewczyk Mordarka
VII 2005 Daniel Rosek Lipowe
VIII 2006 Grzegorz Szewczyk Mordarka
IX 2007 Robert Łyszczarz Stara Wieś
X 2008 Bartłomiej Guzik Rupniów
XI 2009 Karol Piechura Sowliny
XII 2010 Łukasz Papież Wysokie
XIII 2011 Rafał Trojanowski Lipowe

Cieszy fakt, że gra w szachy jest tak popularna w naszym regionie zarówno wśród starszych, jak i u młodego pokolenia.

18 marca 2012r. w Wiejskim Domu Kultury w Pisarzowej odbędzie się XXIII Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka Szachowe Indywidualne Mistrzostwa Gminy Limanowa. Przypomnienie sylwetki Józefa Krzyżaka - wybitnego szachisty, wieloletniego Kierownika Szkoły Podstawowej w Pisarzowej oraz popularyzacja "królewskiej gry" w środowisku gminy Limanowa - to główne cele Memoriału Szachowego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju.

KPTSLiczba wyświetleń: 1669
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne