Walentynki w Bibliotece w Starej Wsi

20.02.2012

Dnia 13 lutego br., w przeddzień Święta Zakochanych, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się spotkanie walentynkowe. Walentynki to święto wyjątkowe, bo przepełnione ciepłem i miłością.

W ten magiczny dzień można powiedzieć ukochanej osobie to, co naprawdę się do niej czuje. To czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe, urocze niespodzianki lub wedle tradycji, sympatię do drugiej osoby
możemy okazać, wysyłając jej kartkę walentynkową z czułym wyznaniem. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z tradycją tego święta oraz wysłuchały historii Świętego Walentego. Z udostępnionych materiałów wykonały piękne kolorowe laurki, do których wpisały wierszyki. Bardzo pomocną przy wyborze życzeń okazała się książeczka Beaty Kołodziej - "Życzenia na różne okazje", wydana przez Wydawnictwo Święty Paweł. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz zrobieniem wspólnej fotografii.

Lidia Piegza

Lidia Piegza