UCZNIOWIE Z NOWEGO RYBIA Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

16.02.2012

W dniach 14 i 15 lutego br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej. Wycieczka została zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Nowego Rybia przy współpracy Szkoły Podstawowej z Nowego Rybia i Gminy Limanowa.

Dzięki życzliwości Strażaków uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie i
sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Każdy mógł zobaczyć z bliska i dotknąć urządzeń, z których strażacy korzystają w codziennej pracy. Wybrani uczniowie mieli możliwość przymierzenia stroju strażackiego, hełmu oraz potrzymania rekwizytów strażackich. Dużym zainteresowaniem cieszył się rozpieracz, używany w wypadkach samochodowych. Dla dzieci wyczynem okazało się samo podniesienie tak ciężkiego urządzenia.

Uczniowie w czasie spotkania zapoznali się z metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy opowiedzieli dzieciom o niebezpiecznej, ciężkiej i odpowiedzialnej pracy oraz przypomnieli numery alarmowe niezbędne w sytuacjach zagrażających życiu. Na zakończenie odpowiedzieli na wszystkie pytania uczestników wycieczki.

Wycieczka okazała się bardzo udana i zakończyła się wizytą w pizzerii, gdzie dzieci mogły zjeść smaczną pizzę i podzielić się wrażeniami.

Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Rybia oraz Państwowej Straży Pożarnej z Limanowej serdecznie dziękujemy za poświecony nam czas i moc wrażeń.

Małgorzata Ryś

Dzięki życzliwości Strażaków uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie i