Turniej szachowy

27.02.2012

W dniach 21-25 lutego br. w Limanowskim Domu Kultury odbywały się XIV Indywidualne Mistrzostwa Miasta Limanowa. Była to jedna z wielu imprez sportowych zorganizowanych w okresie ferii zimowych.

W trzech odrębnych grupach turnieju grały 42 osoby. Główny turniej miał bardzo silną obsadę - grało 4 mistrzów miasta z poprzedniej edycji turnieju (Sukiennik, Czyrnek, Kowalewski i Słabek).

Tegoroczny turniej wygrał Grzegorz Słabek, reprezentujący Towarzystwo Sportowe "Wisła" Kraków.

Drugie miejsce zajął Janusz Szumski, a trzecie - Marek Michalik - obydwaj z MKS "Sandecja" Nowy Sącz.

W turnieju "B" w którym grało 16 osób najwięcej punktów zgromadzili bracia - Witold Majerski i Andrzej Majerski - obaj z Kadczy k/Łącka.

Trzecie miejsce zdobył Miłosz Szarota z Wielogłów - Nowy Sącz. W tej grupie grał najlepszy szachista z gminy Limanowa - Henryk Wiktor z Walowej Góry.

Natomiast "turniej błyskawiczny" 15-rundowy wygrał również Grzegorz Słabek (13pkt) przed Markiem Sukiennikiem (12,5 pkt) i Czyrnkiem Stanisławem (11,5 pkt).

Na zakończenie turnieju wręczenia nagród dokonali: Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Stanisława Obrzut - Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury i Jacenty Musiał - Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa.

Sędzią i głównym organizatorem turnieju był Ryszard Ewert - arbiter FIDE (Światowa Federacja Szachowa). Wszyscy uczestnicy turnieju zostali poinformowani i zaproszeni na turniej szachowy - "XXXIII Memoriał Szachowy im. Józefa Krzyżaka", który odbędzie się dnia 18 marca 2012 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Pisarzowej.

KPTS

KPTS