POKL 2011 - PODSUMOWANIE

01.02.2012

W dniu 19.12.2011r. w Limanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Czas na aktywność w gminie Limanowa” współfinansowany przez Unię Europejską, realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej. W spotkaniu wzięło udział 14 BO, Kierownik i pracownicy GOPS Limanowa oraz zaproszony trener kompetencji życiowych Pan Michał Świerczek.

Celem głównym projektu był rozwój i podniesienie aktywności społecznej i mobilności środowiskowej mieszkańców poprzez udzielenie im wsparcia w pokonaniu barier psychospołecznych i środowiskowych.

W roku 2011 w projekcie wzięło udział 15 Beneficjentów Ostatecznych – 10 kobiet i 5 mężczyzn w wieku aktywności zawodowej. W ramach projektu zostały podpisane kontrakty socjalne oraz zrealizowano 3 instrumenty aktywnej integracji. Instrument aktywizacji społecznej-trening kompetencji i umiejętności społecznych, trening kompetencji rodzicielskich, który był realizowany w formie szkolenia wyjazdowego oraz trening kompetencji życiowych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty za każdy ukończony etap. Wszyscy beneficjenci brali aktywny udział w szkoleniach i wyrazili zadowolenie z udziału w projekcie.

GOPS Limanowa

GOPS Limanowa