Nowy projekt Zespołu "Mali Męcinianie"

19.02.2012

Zespół Regionalny "Mali Męcinianie" zrealizował projekt w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie "Małych Projektów". Celem operacji jest kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów poprzez zakup instrumentów muzycznych i sprzętu nagłaśniającego dla Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie" Realizacja operacji przyczyni
się do zachowania miejscowych zwyczajów i promowania dziedzictwa kulturowego regionu. Koszty kwalifikowane operacji wyniosły 32160,00 zł, a wnioskowana kwota pomocy wynosi 22512,00zł.

Instrumenty muzyczne i sprzęt nagłaśniający wykorzystane będą podczas imprez regionalnych odbywających się cyklicznie na terenie Gminy Limanowa oraz podczas koncertów zagranicznych. Zespół Regionalny "Mali Męcinianie" bardzo aktywnie działa i uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy Limanowa i godnie ją reprezentuje na zewnątrz.