Noworoczne Spotkanie z działaczami kultury

01.02.2012

Liczne grono działaczy kultury uczestniczyło w Spotkaniu Noworocznym, które odbyło się dnia 2 lutego br. w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi. Spotkanie było okazją do złożenia przez władze gminy podziękowań oraz życzeń ludziom kultury - indywidualnym artystom, Kołom Gospodyń Wiejskich, zespołom regionalnym oraz pracownikom instytucji kultury za ich działalność oraz promocję gminy.

Spotkania z działaczami kultury organizowane w okresie świąteczno-noworocznym mają w gminie Limanowa już kilkuletnią tradycję. Podczas wczorajszego w WDK w Starej Wsi specjalne podziękowania do zebranych skierowali Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan i Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy:

Dziękujemy za Waszą działalność, która służy nie tylko zachowaniu dziedzictwa kulturowego, reprezentowaniu naszej gminy, ale także jej wszechstronnemu rozwojowi.

Ponadto włodarze gminy podziękowali wszystkim za uczestnictwo w przedsięwzięciach i uroczystościach kulturalnych organizowanych na terenie gminy oraz złożyli najlepsze życzenia, by 2012 rok był rokiem dobrym dla działaczy kultury, by mogli oni realizować swoje twórcze plany i zamierzenia.

Na spotkanie przybyli także Radny Gminy Limanowa - Józef Mąka, Sołtys wsi Stara Wieś - Mieczysław Bulanda, Kierownik Wydziału Kultury Promocji Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa - Jacenty Musiał oraz pracownicy instytucji kultury z terenu Gminy Limanowa.

Spotkanie przebiegło w miłej rodzinnej atmosferze, co było zasługą m.in. Zespołu "Niebiescy Chłopcy" ze Starej Wsi. Chłopcy z Zespołu wystąpili także jako grupa kolędnicza z programem zaprezentowanym podczas tegorocznego Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych.

Warto podkreślić, że na terenie gminy Limanowa działają 4 zespoły regionalne, 18 Kół Gospodyń Wiejskich, amatorskie zespoły muzyczne oraz wielu indywidualnych artystów, którzy poprzez swą działalność wykazują troskę o rozwój kultury.

K G-L.

K G-L.