II GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

15.02.2012

Druga już edycja gminnego konkursu języka angielskiego odbyła się podobnie jak w roku ubiegłym z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego z Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Renaty Szewczyk i mgr Renaty Włodarczyk.

Kiedy w listopadzie 2010 roku organizowałyśmy konkurs po raz pierwszy, okolicę nawiedziły ogromne opady śniegu. W roku bieżącym,
gdy zbliżał się termin konkursu, siarczysty mróz straszył zawieszeniem zajęć w szkole. Mimo to 02 lutego o godzinie 09.00 dwudziestu uczniów gimnazjów gminy Limanowa, którzy wcześniej zostali wyłonieni jako najlepsi w etapach szkolnych, przystąpiło do napisania testu, składającego się z 9 zadań sprawdzających umiejętność analizy tekstu, bogactwo językowe, znajomość gramatyki i słownictwa.

Największą ilość punktów uzyskał uczeń klasy IIIA z Zespołu Szkół im. St. Wyspiańskiego w Mordarce Jakub Szewczyk. Miejsce drugie otrzymała uczennica z Zespołu Szkół w Pisarzowej Anna Tobiasz. Miejsce trzecie otrzymała również uczennica Gimnazjum w Pisarzowej Sylwia Serafin. Bardzo cieszy nas fakt, że wielu uczestników konkursu uzyskało wysokie, bliskie nagradzanym miejscom wyniki.

Na uroczystość wręczenia nagród przybył zastępca wójta Franciszek Bieda , który pogratulował zwycięzcom i zachęcił do organizowania kolejnej, trzeciej edycji konkursu w 2013 roku. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Mordarki nagrodzeni książką za udział. Zwycięzcy konkursu otrzymali natomiast programy komputerowe do nauki języka angielskiego, podręczniki do gramatyki i książki. Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Zespół Obsługi Szkół i wydawnictwa z których podręczników korzystają uczniowie gimnazjów gminy Limanowa.

Na łamach gazety pragniemy serdecznie podziękować: wójtowi inż. Wł. Pazdanowi, zastępcy wójta mgr F. Biedzie, dyrektorowi Gminnego Zespołu Obsługi Szkół mgr E. Król dyrektorowi Zespołu Szkół w Mordarce mgr Danucie Bulandzie za poparcie i pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Mamy nadzieję, że III edycji konkursu nie będą już towarzyszyć żadne kataklizmy pogodowe.

R. Szewczyk

R. Szewczyk