Ferie w WKK Pisarzowa

16.02.2012

Ciekawe zajęcia dla najmłodszych odbyły się w minioną środę 15 lutego br. w Wiejskim Klubie Kultury w Pisarzowej. Podczas zajęć "rządziły" ptaki, jako że tematem tego dnia było hasło: "Kolorowa zima- ptaki".

Na samym początku wspólnie przedyskutowano sposoby dokarmiania ptaków zimą, odszukano w internecie i atlasach te, które zostają u nas na czas tej ciężkiej pory roku, a później zamieniono świetlicę w
pracownię witraży. Głównym tematem prac były oczywiście ptaki. Ta technika plastyczna wymaga staranności i cierpliwości i jest jedną z nielicznych, gdzie w miarę upływu czasu prace nabierają urody: użyte farby stają się przeźroczyste, błyszczące, a całe dzieło zyskuje na szlachetności. W staranne wykonanie witraży najmłodsi bardzo się zaangażowali, co można zobaczyć na zdjęciach.

Powstałe witraże można będzie zobaczyć na stronie www.eolimpia.tk, gdzie już wkrótce zostanie zamieszczona fotogaleria z prac. Oczywiście można je także bezpośrednio obejrzeć na miejscu w Klubie w Pisarzowej.

Na środę 22 lutego br. w Wiejskim Klubie Kultury w Pisarzowej zaplanowano kolejny dzień z cyklu "Kolorowa zima". Tym razem będzie to wyprawa w teren i fotografowanie zimowych plenerów, a później wspólnie robienie pysznych naleśników z kolorowymi dżemami. Zapraszamy!

Przypomnijmy, że w okresie ferii zimowych w placówkach kulturalnych na terenie gminy Limanowa odbywa się łącznie ok. 60 imprez - są to zajęcia kulturalne, sportowe i rekreacyjne których celem jest m.in. zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w czasie "zimowych wakacji".

Najmłodszym mieszkańcom naszej gminy życzymy dobrej zabawy!

KPTS

Najmłodszym mieszkańcom naszej gminy życzymy dobrej zabawy!

KPTS