Zespół Szkół w Pasierbcu uczestnikiem projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

30.01.2012

Młodzież Zespołu Szkół w Pasierbcu już po raz 3 uczestniczyła w Małopolskim Projekcie "Niesiemy dobro". Projekt ten miał na celu przygotować uczniów gimnazjów do niesienia pomocy potrzebującym.

Podczas realizacji projektu wolontariusze pod opieką ks. Zbigniewa Kruczyńskiego i p. Alicji Banat pomagali osobom starszym mieszkającym samotnie na terenie naszej parafii, uczniom z ubogich i niepełnych
rodzin, dzieciom z Krajów Misyjnych oraz dziecku nieuleczalnie choremu. Pani Dyrektor Rozalia Kuchta również wspierała wszelkie podejmowane akcje w ramach projektu.

Uczniowie pomagali w codziennych czynnościach, służyli pomocą podczas porządków wiosennych, organizowaniu nabożeństw oraz spotkań dla seniorów. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę odzieży, zabawek, przyborów szkolnych, zbiórkę makulatury i aluminium. Aktywnie uczestniczyli w Misyjnym Kolędowaniu pozyskując środki finansowe na pomoc potrzebującym na misjach.

15 listopada 2011 r. wolontariusze uczestniczyli w prezentacji projektów w kinie "Sokół" w Nowym Sączu. Ich występ uświetniła obecność Zespołu Regionalnego "Pasierbioki" oraz przyśpiewki autorstwa p. Sławomira Bryniaka. Wszyscy uczestnicy projektu, opiekunowie i p. Dyrektor Rozalia Kuchta otrzymali pamiątkowe książki oraz listy gratulacyjne.

Maria Podolak

Maria Podolak