Wręczenie nagród w konkursie "Tradycyjna choinka"

09.01.2012

48 uczestników wzięło udział w konkursie pt. "Tradycyjna choinka", którego finał odbył się dnia 8 stycznia br. w Wiejskim Klubie Kultury w Pisarzowej. Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac, których autorami były dzieci, młodzież i dorośli.

Jakość większości prac poważnie utrudniła zadanie komisji konkursowej, która musiała dokonywać naprawdę trudnych wyborów spomiędzy prac zbliżonych poziomem. Podstawowym kryterium oceny (obecnym zarówno w tytule konkursu jak i w regulaminie)
było wykonanie pracy z materiałów naturalnych, pod uwagę brana była również estetyka i finalny "klimat " ozdoby. W efekcie Komisja w osobach: Krzysztof Kuczaj, Janina Malinowska, Joanna Raczek wyłoniła zwycięzców którymi zostali:

W kategorii stroiki:
Dorośli: 1. Krystyna Jabłońska, 2. Maria Chudy, 3. Monika Chudy
Młodzież: 1. Katarzyna Rosiek, 2. Wiktoria Pietrzak, 3. Marcin Witowski
Dzieci: 1. Hubert Piwowar, 2. Milena Pustelnik, Artur Ciuła

W kategorii ozdoby choinkowe:
Dorośli: 1. Janina Cempa, 2. Jan Fraczek, 3. Rozalia Ciuła
Młodzież: 1. Krzysztof Młynarczyk, 2. Konrad Pustelnik, Wiktoria Pietrzak
Dzieci: 1. Hubert Piwowar, 2. Sylwia Młynarczyk, 3. Klaudia Krzyżak

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, cieszymy się bardzo, że w naszej wsi są ludzie, którym "się chce":-), a cztery pokolenia uczestników spotkania świadczą o tym, że w naszej społeczności tradycje przodków nie zaginą:-).

Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród był czas na występy naszych najmłodszych i wspólne kolędowanie. Na koniec prawdziwy rarytas: występ dorosłych kolędników z bardzo rzadko obecnie prezentowaną szopką lalkową. Ta konkretna szopka i występujące w niej kukiełki mają ponad 100 lat!

Organizatorem konkursu było Koło Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej i Urząd Gminy w Limanowej. /więcej zdjęć oraz film z rozstrzygnięcia konkursu na stronie www.eolimpia.tk /

JC

W kategorii stroiki:
Dorośli: 1. Krystyna Jabłońska, 2. Maria Chudy, 3. Monika Chudy
Młodzież: 1. Katarzyna Rosiek, 2. Wiktoria Pietrzak, 3. Marcin Witowski
Dzieci: 1. Hubert Piwowar, 2. Milena Pustelnik, Artur Ciuła

W kategorii ozdoby choinkowe:
Dorośli: 1. Janina Cempa, 2. Jan Fraczek, 3. Rozalia Ciuła
Młodzież: 1. Krzysztof Młynarczyk, 2. Konrad Pustelnik, Wiktoria Pietrzak