Radosny dzień w Zespole Szkół w Pasierbcu

18.01.2012

W dniu 20 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół w Pasierbcu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni przedstawiciele Gminy Limanowa w osobach: Wicewójta Franciszka Biedy, Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyty Król, Kierownika Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu UG Limanowa - Jacentego Musiała,
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Doroty Musiał, Radny - Tadeusz Kuchta oraz księża naszej parafii: ks. Władysław Januś, ks. Zbigniew Kruczyński, a także sołtysi wsi: Kisielówka - Teresa Wilczek, Młynne - Leszek Twaróg, Walowa Góra - Krzysztof Ryś, Pasierbiec - Edward Badyla.

Najważniejszych gości - Babcie i Dziadków, na których z utęsknieniem oczekiwali nasi uczniowie oraz wymienione wyżej osoby i nauczycieli powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Pasierbcu mgr Rozalia Kuchta.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I, II, III - przygotowały z tej okazji słowno-muzyczny bukiet życzeń i podziękowań. Do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane upominki.

W części słowno-muzycznej swój program przedstawił również Zespół Regionalny "PASIERBIOKI" działający przy Zespole Szkół w Pasierbcu.

Część artystyczną przygotowały Panie - Zofia Knapik i Dorota Gąsiorek, które były wspierane przez Panie z oddziału przedszkolnego i kl. I - III oraz opiekunowie Zespołu Regionalnego - Krzysztof Puch i Sławomir Bryniak.

Staropolskim zwyczajem ugościliśmy nasze drogie Babcie i drogich Dziadków, którzy miło spędzili czas wspólnie kolędując z kapelą regionalną.

Pani Teresa Dudziak w imieniu Babć i Dziadków podziękowała serdecznie wszystkim organizatorom uroczystości za ten "radosny dzień".

mgr Urszula Nowak

mgr Urszula Nowak