III Miejsko- Gminny Konkurs Plastyczny dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem "Figurka bożonarodzeniowa"

22.01.2012

19 stycznia 2012r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego już po raz trzeci odbył się bal karnawałowy dla dzieci niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Limanowa. Był on połączony z podsumowaniem i ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego pod hasłem "Figurka bożonarodzeniowa". W konkursie wzięło udział 42 uczniów z 11 szkół. Jury w składzie: mgr Marta Królik, mgr Aleksander Majerski, mgr
Barbara Młynarczyk, mgr Jolanta Janas wytypowało następujących zwycięzców konkursu w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria I, dzieci klas 0-3:
I miejsce: Jakub Kowalczyk - SP Nr 1 w Siekierczynie
II miejsce:Albert Żurek - ZS w Rupniowie,
III miejsce: Piotr Jaworski - ZSS Nr 2 w Limanowej, Aneta Lupa - ZS w Męcinie
wyróżnienie: Krystian Szewczyk - ZSS Nr 3 w Limanowej

Kategoria II, dzieci klas 4-6:
I miejsce: Karolina Bulanda - ZSS Nr 2 w Limanowej
II miejsce: Natalia Dudek - ZS w Pasierbcu, Agata Leśnik - ZS w Pisarzowej
III miejsce: Maksymilian Ziaja - ZSS Nr 2 w Limanowej, Przemysław Sukiennik - SP Wysokie, Tomasz Gąsior - ZSS Nr 3 w Limanowej

Kategoria III, uczniowie gimnazjum do 15 roku życia
I miejsce: Krzysztof Krzyściak - ZS w Rupniowie
II miejsce: Karolina Nowak - ZS w Pasierbcu, Jolanta Stanisz - ZS w Rupniowie
III miejsce: Paulina Ciureja - ZSS Nr 1 w Limanowe, Karolina Sukiennik - ZS w Pisarzowej, Marcin Poręba - ZS w Mordarce
wyróżnienie: Karol Janczyk - ZS Nr 1 w Męcinie, Wiktoria Biedroń - ZSS Nr 1 w Limanowej, Andrzej Pietrucha - ZS w Pisarzowej

Kategoria IV, uczniowie gimnazjum powyżej 15 roku życia
I miejsce: Wiesław Stanisz - ZS w Rupniowie
II miejsce: Daniel Szewczyk - ZS w Pisarzowej
III miejsce: Marek Tokarczyk - ZS w Pisarzowej
wyróżnienie: Wojciech Świderski - ZSS Nr 1 w Limanowej.

Komisja zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom prac. Nagrody wręczali: w-ce wójt Gminy Limanowa mgr Franciszek Bieda, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej mgr Edyta Król, Sekretarz Gminy Limanowa mgr Marek Ziaja, Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji mgr inż. Rafał Woźniak, kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych mgr Stanisław Piegza, kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu mgr Jacenty Musiał. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż każde dziecko otrzymało atrakcyjną nagrodę. Nie byłoby to możliwe bez dużego wsparcia ze strony licznych sponsorów: Urząd Gminy Limanowa, Gminny Zespół Obsługi Szkół w Limanowej, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Ośrodek Szkolenia Kierowców Robert Piwowarczyk, mgr inż. Rafał Woźniak, mgr Stanisław Piegza, mgr Jacenty Musiał, Bogusław Bębenek regionalny kierownik sprzedaży Metsa Tissue Poland Sp. z o.o., Księgarnia ‘Nowa" w Limanowej, Księgarnia "Sokół" w Limanowej, Firma Balshen, Tymbark S.A., Stanisław Młyński, Władysław Sułkowski, grupa muzyczna R.M. SOUND Rafał Wiśniewski, Mateusz Myszka. Niespodzianką dla uczestników konkursu były nagrody specjalne, których fundatorami byli: mgr inż. Rafała Woźniak, mgr Stanisław Piegza i mgr Jacentego Musiał. Również uczniowie naszej szkoły podarowali dzieciom swoje ulubione maskotki.

Dla uczestników konkursu ogromne znaczenie miał zorganizowany bal karnawałowy, w organizacji którego pomagali następujący uczniowie naszej szkoły: Izabela Nowak, Justyna Sojka, Ewelina Pytko, Aneta Dudek, Piotr Matląg, Dominik Lizak, Wojciech Musiał. Natomiast uczennice: Paulina Woźniak, Monika Wojcieszak, Monika Matląg, Monika Gąsiorek i Joanna Giza, przebrane za postacie związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia przygotowały i przeprowadziły ciekawe konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Największą frajdę sprawiły im: rzuty do celu, zabawa "Raz, dwa, trzy, król patrzy", dmuchanie piórek, zabawy z balonami. Za udział w konkursach dzieci otrzymywały drobne prezenty. Podczas balu nie zabrakło również dobrej muzyki, którą zapewnił zespół R.M. Sound. Dzieci tańczyły w rytm znanych piosenek m.in. "Makarena", "Kaczuszki, "Jedzie pociąg". Wir dobrej zabawy porwał nie tylko młodszych uczestników ale również ich opiekunów i organizatorów. Nie było czasu na nudę, wszyscy przenieśli się w "magiczny świat dobrej zabawy". Warto również wspomnieć o smacznym poczęstunku, który był dopełnieniem całego wydarzenia.

Dzięki owocnej współpracy organizatorów, sponsorów i szkół z terenu miasta i gminy Limanowa wydarzenie to zapadnie na długo w pamięci, bo przecież "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie: mgr Renata Lisek, mgr Marta Machynia, inż. Urszula Pałka. O dekorację zadbała mgr Marta Stolarz - Zwierczyk.

Alicja Ptaszek, Izabela Nowak, Justyna Sojka

Kategoria I, dzieci klas 0-3:
I miejsce: Jakub Kowalczyk - SP Nr 1 w Siekierczynie
II miejsce:Albert Żurek - ZS w Rupniowie,
III miejsce: Piotr Jaworski - ZSS Nr 2 w Limanowej, Aneta Lupa - ZS w Męcinie
wyróżnienie: Krystian Szewczyk - ZSS Nr 3 w Limanowej

Kategoria II, dzieci klas 4-6:
I miejsce: Karolina Bulanda - ZSS Nr 2 w Limanowej
II miejsce: Natalia Dudek - ZS w Pasierbcu, Agata Leśnik - ZS w Pisarzowej

Kategoria III, uczniowie gimnazjum do 15 roku życia
I miejsce: Krzysztof Krzyściak - ZS w Rupniowie
II miejsce: Karolina Nowak - ZS w Pasierbcu, Jolanta Stanisz - ZS w Rupniowie

Kategoria IV, uczniowie gimnazjum powyżej 15 roku życia
I miejsce: Wiesław Stanisz - ZS w Rupniowie
II miejsce: Daniel Szewczyk - ZS w Pisarzowej
III miejsce: Marek Tokarczyk - ZS w Pisarzowej
wyróżnienie: Wojciech Świderski - ZSS Nr 1 w Limanowej.

Alicja Ptaszek, Izabela Nowak, Justyna Sojka