Grupy kolędnicze z gminy Limanowa zaprezentują się w Bukowinie

22.01.2012

Dużym sukcesem zakończył się udział grup kolędniczych z naszej gminy na XIII Regionalnym Przeglądzie Grup Kolędniczych, który odbył się w miniony weekend w Kasinie Wielkiej. Aż trzy grupy z gminy Limanowa zakwalifikowane zostały na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych do Bukowiny Tatrzańskiej.

Podczas XIII-tego Regionalnego Przeglądu Grup Kolędniczych w Kasinie Wielkiej wystąpiło łącznie 18 grup kolędniczych (5 dziecięcych, 3 młodzieżowe i 10 dorosłych). Gminę Limanowa reprezentowały cztery grupy kolędnicze: młodzieżowa Rodziny Molów ze Starej Wsi oraz trzy
grupy dorosłe - z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki, z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej oraz z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu. Udział dorosłej grupy kolędniczej z KGW z Makowicy został odwołany z powodu choroby jednego z członków grupy.

Występy grup podczas Przeglądu w Kasinie Wielkiej oceniała Komisja Artystyczna, w której zasiadali:
- Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog
- Benedykt Kafel - etnograf
- Stanisław Węglarz - etnolog

Z wysoką oceną Komisji spotkały się występy naszych grup dorosłych - miejsce I zdobyła Grupa Kolędnicza z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki, a miejsce II - Grupa Kolędnicza z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej i Grupa Kolędnicza z Koła Gospodyń Wiejskich z Pasierbca.

Wszystkie wymienione grupy dorosłe zakwalifikowane zostały przez Komisję do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych w ramach "Karnawału Góralskiego". Konkurs ten odbywać się będzie w dniach 7-12 lutego 2012 r. w Bukowinie Tatrzańskiej.

Grupom kolędniczym z naszej gminy gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów!

KG-L.

- Aleksandra Bogucka - etnomuzykolog