Grupy kolędnicze z gminy Limanowa kolędować będą w Kasinie Wielkiej

18.01.2012

W najbliższą sobotę i niedzielę - 21-22 stycznia br. w sali widowiskowej Domu Strażaka w Kasinie Wielkiej odbędzie się XIII Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych "Zagrojcie ta turoniowi". Na Przeglądzie Powiatowym prezentować się będą grupy z terenu Powiatu Limanowskiego, a Gminę Limanowa reprezentować będzie 5 grup kolędniczych.

W sobotę podczas Przeglądu w Kasinie Wielkiej zaprezentują się dwie grupy kolędnicze z naszej gminy : młodzieżowa - "Z Herodem" Rodziny
Molów ze Starej Wsi oraz dorosła "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu, natomiast w niedzielę z gminy Limanowa wystąpią trzy grupy kolędnicze dorosłe: "Z Turoniem" z Zespołu Regionalnego "Pisarzowianie" z Pisarzowej, "Z Turoniem" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy oraz grupa z Zespołu Regionalnego "Spod Kicek" z Mordarki.

Wszystkie wymienione grupy na "XVI Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych z terenu Gminy Limanowa", który odbył się dnia 14 stycznia br. w Starej Wsi zajęły I miejsca i jako najlepsze z naszej gminy zakwalifikowane zostały przez Komisję Artystyczną na Przegląd Powiatowy.

Po Przeglądzie w Kasinie Wielkiej najlepsze grupy zostaną zakwalifikowane na Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie" w Podegrodziu (28-29 stycznia br.) oraz na Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych "Góralski Karnawał" w Bukowinie Tatrzańskiej (9-11 luty br.)

Grupom Kolędniczym z naszej gminy życzymy udanych występów i zakwalifikowania się na Przeglądy Ogólnopolskie.

KG-L.

KG-L.