Dzień Babci i Dziadka w Szkole w Kaninie

25.01.2012

"Niechaj nastrój jasełkowy Nam ogarnie dusze i dostarczy tu zebranym pięknych, wielkich wzruszeń." - tymi słowy rozpoczęto uroczystość w Szkole Podstawowej w Kaninie.

Dzień 24 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Kaninie był szczególnym dniem dla całej społeczności szkolnej. Obchodzono wówczas Dzień Babci i Dziadka połączony z corocznym wystawieniem
Jasełek.

Na tę piękną uroczystość przybyli Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Uroczystość uświetnili goście: Z-ca Wójta Gminy Limanowa Pan Franciszek Bieda, Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Pan Jacenty Musiał, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Pan Mieczysław Uryga, Sołtys wsi Kanina Pani Jadwiga Hebda, Proboszcz Parafii Kanina ks. Jan Raś, Pani Maria Trzupek z Biblioteki Gminnej oraz Rada Rodziców szkoły.

Wszystkich zacnych gości przywitała Pani Dyrektor szkoły- mgr Halina Śmierciak, składając im życzenia. Uroczystość rozpoczął wspaniały taniec w wykonaniu uczniów klas I - III. Dzieci w rytm muzyki zatańczyły Krakowiaka.

Z kolei dzieci z Oddziału Przedszkolnego, pod kierunkiem Pani Katarzyny Ziaja, przedstawiły piękny program słowno - muzyczny. W swoim występie składały gościom życzenia i podziękowania.

Uczennice śpiewem kolęd wprowadziły zebranych w nastrój Jasełek, które przedstawili uczniowie klas I - III. Wszystkie sceny Jasełek zrobiły na widzach ogromne wrażenie. Jasełka przygotowały: Pani mgr Renata Lis, Pani mgr Alicja Sławek, Pani mgr Agnieszka Leśniak.

Przybyli goście uhonorowali występy wszystkich dzieci ogromnymi brawami. Osobiste podziękowania w swoim wystąpieniu złożyli: Pan Wójt, Pan Kierownik Wydziału Kultury, Pani Sołtys, była Dyrektor szkoły Pani Halina Darowska oraz Pan Mieczysław Uryga, który na ręce Pani Dyrektor Haliny Śmierciak przekazał słodycze dla dzieci. Dzieci cieszyły się z otrzymanych pochwał, tym bardziej, że były autorami i wykonawcami elementów dekoracji i strojów.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dzieci wręczyły wykonane przez siebie upominki.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszenie na poczęstunek.

SP Kanina

Jasełek.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dzieci wręczyły wykonane przez siebie upominki.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszenie na poczęstunek.

SP Kanina