Akcja Krwiodawstwa w OSP w Nowym Rybiu

12.01.2012

Ochotnicza Straż w Nowym Rybiu z inicjatywy druha Marka Wąsowicza prowadzi akcję pod hasłem "Podaruj życie innym". Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi w remizie OSP w Nowym Rybiu. Krew oddają druhowie OSP w Nowym Rybiu jak i osoby, które nie są członkami OSP. Część dawców to panie.

Najstarszy dawca to 61-letni Kazimierz Cieślik, najmłodsi to: Barbara Mucha, Sławomir Sternal, Sylwester Kwiatkowski, Jacek Bojanowski.

Dotychczas czyli w 2011 r. zorganizowano 5 spotkań, na których pobrano ponad 43 l krwi od 96 dawców. Krew pobiera zespół z Oddziału Terenowego w Limanowej Stacji Krwiodawstwa w Krakowie.

Koordynatorem ze strony Stacji Krwiodawstwa jest Krystyna Dudziak, a ze strony OSP - druh Krzysztof Sternal.

Akcja będzie kontynuowana w 2012 r. Spotkania odbędą sie w remizie OSP w Nowym Rybiu w dniach: 25 marca, 17 czerwca, 23 września i 9 grudnia w godz. 8-13 (zawsze niedziela).

ZAPRASZAMY.

Każdy z nas jest potencjalnym dawca i biorca krwi