Wigilia w Szkole Podstawowej w Kłodnem

22.12.2011

"Jest taki dzień…" - pod takim hasłem dnia 21 grudnia 2011 roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Kłodnem wraz z rodzicami, dyrektorem i wychowawcą przygotowali coroczne, tradycyjne spotkanie, które zaszczycili swoją obecnością: Z-ca Wójta Gminy Limanowa - Franciszek Bieda z małżonką, Sekretarz Gminy Limanowa - Marek Ziaja, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej - Edyta Król,
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi i Kierownik Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu - Jacenty Musiał, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Musiał, Radny Gminy - Marek Lupa, Sołtys wsi Kłodne - Marian Świerczek oraz była Dyrektor szkoły - Danuta Iwańska- Fulara.

W niezwykłej scenografii, przy stajence betlejemskiej uczniowie przedstawili wieczór kolędniczy, zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd. Otoczeni piękną dekoracją, przy dźwiękach muzyki wszyscy mogli na nowo przeżyć historię Narodzenia Pana Jezusa.

Ciepłe serdeczne życzenia, łamanie się opłatkiem, piękne kolędy wprowadziły iście świąteczną atmosferę, mimo iż do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka dni. Wigilijny stół zastawiony tradycyjnymi daniami był dopełnieniem świątecznego uroku.

Spotkanie upłynęło w ciepłej, serdecznej atmosferze. Wszyscy życzyli sobie, aby udało się spotkać ponownie w takim dniu za rok.

Roman Ciesielczyk
Dyrektor SP w Kłodnem