Strażacki opłatek i życzenia

22.12.2011

W dniu 22 grudnia br. w Urzędzie Gminy pod przewodnictwem Prezesa Aleksandra Krzysztofa obradował Zarząd Miejsko Gminny Związku OSP RP w Limanowej.

Strażacy podsumowali pracę i uzyskane efekty w 2011 r. Mijający rok przyniósł znaczny dorobek w strukturze organizacyjnej, inwestycyjnej i wyposażeniu jednostek OSP.

Do najważniejszych należy zaliczyć:

• oddanie do użytku remizy strażackiej w Limanowej,
  • dokończenie prac budowlanych przy remizie w Starej Wsi,
  • zorganizowanie uroczystości poświęcenia i przekazania do użytku nowych samochodów bojowych dla OSP Męcina i Pisarzowa,
  • doposażenie jednostek w sprzęt bojowy przez zakup wyposażenia osobistego strażaka, oraz pomp szlamowych dla OSP Kisielówka i Siekierczyna.

W dalszej części obrad strażacy ustalili harmonogram zebrań sprawozdawczych za 2011 r. oraz przyjęli plan pracy na 2012 rok. Do najważniejszych zadań przyjętych do realizacji w 2012 r. należy zaliczyć:

• przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”,
  • oddanie do użytku remizy w Wysokiem,
  • zakup samochodów bojowych dla OSP Limanowa i Łososina Górna,
  • zorganizowanie zawodów sportowo-pożarniczych.

Słowa uznania i podziękowania strażakom za aktywną pracę w mijającym roku, łącznie z życzeniami świąteczno- noworocznymi składali:

• Burmistrz Miasta Limanowa -Władysław Bieda,
  • Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan,
  • Komendant Powiatowy PSP w Limanowej - bryg. Grzegorz Janczy,
  • W-ce Prezes Oddziału Wojewódzkiego, a zarazem Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP - Dh. Kazimierz Czyrnek,
  • Przewodniczący Rady Gminy Limanowa - Józef Oleksy,
  • Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Limanowskiego - Jacenty Musiał.

Na zakończenie strażacy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne, aby ten Nowy 2012 Rok był równie pomyślny dla strażaków i ich rodzin jak miniony.

A.K.

Do najważniejszych należy zaliczyć:

• oddanie do użytku remizy strażackiej w Limanowej,
  • dokończenie prac budowlanych przy remizie w Starej Wsi,

• przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”,
  • oddanie do użytku remizy w Wysokiem,
  • zakup samochodów bojowych dla OSP Limanowa i Łososina Górna,
  • zorganizowanie zawodów sportowo-pożarniczych.

• Burmistrz Miasta Limanowa -Władysław Bieda,
  • Wójt Gminy Limanowa - Władysław Pazdan,