Podróżnik Marek Dudek w Bibliotece w Nowym Rybiu

07.12.2011

W dniu 8 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Rybiu odbyło się spotkanie z Markiem Dudkiem w ramach cyklu "Limanowianie znani i nieznani" pt. "Odkrywanie świata". Podróżnik, alpinista, miłośnik fotografii i filmowania. Co roku organizuje dwie duże wyprawy, z których jedna ma charakter wysokogórski, a druga turystyczna. Jest założycielem Klubu Wysokogórskiego oraz Towarzystwa fotograficznego "Nova". Jest autorem zdjęć i scenariuszy do kilku
filmów o tematyce górskiej: "Miasteczko", "Powroty", "Mat" oraz serii filmów "Poezja Gór", "Malowanie Beskidami", "Dolomity".

Opowiadał w sposób barwny dokumentując filmem i przeżyciami ze swoich wypraw do Afryki, Indonezji, Szwajcarii, Austrii i innych krajów świata, ukazując piękno przyrody, walki człowieka z naturą, do której jak sam powiedział musimy mieć pokorę, respekt i szacunek. Ważna w tym wszystkim jest chęć poznania otaczającej nas przyrody.

Na spotkanie przybyła duża grupa dzieci i młodzieży, które z ogromnym zainteresowaniem oglądały i wsłuchiwały się w barwne opowiadania autora spotkania.

W spotkaniu uczestniczyli również ks. Kazimierz Basista - proboszcz Parafii w Nowym Rybiu, Grażyna Stalmach - dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu, bibliotekarze i ludzie kultury z gminy Limanowa.

Spotkanie otworzył i prowadził Jacenty Musiał - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.

KPTiS

KPTiS