Poczuj magię tych Świąt…

14.12.2011

Gminna Biblioteka Publiczna w Kaninie zaprasza wszystkich do obejrzenia świątecznej wystawy ręcznie robionych ozdób świątecznych artystki Renaty Szpak z Rupniowa.

Renata Kinga Szpak urodziła się w 1977 roku w Limanowej. Do Szkoły Średniej uczęszczała do PLSP w Nowym Wiśniczu, gdzie poznała tajniki zawodu ceramika. Jest absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie, gdzie studiowała na kierunku plastycznym. Główne zainteresowania artystki skupiają się oczywiście wokół sztuk
plastycznych.

W wolnych chwilach sięga po interesującą lekturę lub ogląda ciekawy film. Jej największym marzeniem jest własna pracownia plastyczna. Na wystawie można obejrzeć świąteczne dzwoneczki, aniołki, mozaiki, obrazy. Technika wykonania jest bardzo różnorodna i łączy wiele elementów, począwszy od kartonu, poprzez gips, glinę, sizal i nici. Mozaiki wykonane są z gipsu malowanego akwarelą, pokryte lakierem bezbarwnym. Aniołki i dzwonki uformowano z gliny samoutwardzalnej, która po wyschnięciu ma właściwości podobne do gipsu. Całość kryta jest białą farbą modelarską, dzięki czemu figurki przypominają ceramikę. Ozdoby są wykonane z dużą precyzją, a trzeba przyznać, że czynności są niezwykle pracochłonne.

Artystce gratulujemy talentu plastycznego, a wszystkich czytelników zapraszamy do obejrzenia jej prac.

Maria Trzupek

plastycznych.