"KTO DZISIAJ PÓJDZIE DO NIEGO…"

21.12.2011

Najcieplejsze i najradośniejsze z polskich świąt - święta Bożego Narodzenia - zbliżają się do nas szybkimi krokami. Zapachniało nimi także w Szkole Podstawowej w Młynnem, gdzie w dniu 21 grudnia 2011 r. obchodziliśmy szkolną Wigilię.

Na tej miłej każdemu z nas uroczystości gościliśmy: Wójta Gminy Limanowa - Franciszka Biedę, Sekretarza - Marka Ziaję, Dyrektora
Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edytę Król, Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu - Jacentego Musiała, Kierownika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych - Stanisława Piegzę, Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorotę Musiał, Radnego Gminy Limanowa - Tadeusza Kuchtę, Sołtysa Wsi Młynne - Leszka Twaroga, Proboszcza Parafii Łososina Górna - Księdza Stanisława Kowalika oraz Księdza Stanisława Pietrzaka, a także przedstawicieli Rady Rodziców z jej Przewodniczącym - Fabianem Dudkiem na czele.

Wszyscy Goście, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej i z niecierpliwością wyczekiwali na premierę tegorocznych jasełek. Najpierw jednak wszystkich zebranych powitała Dyrektor naszej szkoły - Bożena Golonka. Wreszcie mogła delikatnie zabrzmieć kolęda "Cicha noc", która rozpoczęła jasełka pod tytułem "Kto dzisiaj pójdzie do Niego…" Aktorzy z klas IV, V i VI przygotowali ten program pod okiem Marii Pytel (scenariusz i reżyseria) oraz Barbary Jajeśnicy (śpiew i scenografia). Młodzi aktorzy z wielkim przejęciem zagrali swoje role. Niejeden z widzów, oglądając ich występ, miał wrażenie, że i on sam przeniósł się ponad dwa tysiące lat wstecz, aby rzeczywiście pokłonić się Dzieciątku. Stało się tak, gdyż Maryja z wielką miłością tuliła swego Syna. Urzekająco wyglądali Trzej Królowie odziani w szaty nawiązujące do stylistyki Wschodu. Atmosferę zbliżającej się Nocy Pojednania podsycał zapach siana, na którym spali pasterze oraz namalowane przez dzieci wielkie anioły, zawieszone pomiędzy aktorami tak, jakby sfruwały właśnie do wszystkich zebranych.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wszystkim zebranym życzeń świątecznych przez Dyrektor szkoły oraz wręczeniem Gościom przez uczniów skromnych upominków.

Pragniemy wszystkim, którzy przeczytają ten artykuł zadedykować słowa z naszych jasełek:

Głoście wszystkim mieszkańcom ziemi:
Posłany od Boga jest wśród nas!
Jezus zamieszkał z nami!
Niech ta dobra nowina napełnia was szczęściem
Niech wasze twarze będą jak słońce, dla tych których spotkacie
Niech wasze oczy mówią o gwieździe, która nas prowadzi
Oto dzień, w którym Bóg zamieszkał z nami.

Maria Pytel
Nauczycielka SP w Młynnem

Głoście wszystkim mieszkańcom ziemi:
Posłany od Boga jest wśród nas!
Jezus zamieszkał z nami!
Niech ta dobra nowina napełnia was szczęściem
Niech wasze twarze będą jak słońce, dla tych których spotkacie
Niech wasze oczy mówią o gwieździe, która nas prowadzi
Oto dzień, w którym Bóg zamieszkał z nami.

Maria Pytel
Nauczycielka SP w Młynnem