Komunikat Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Limanowej

19.12.2011

W dniu 15 grudnia 2011 roku odbyło się Walne Spotkanie Członków Limanowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Oddział ten został zatwierdzony na podstawie decyzji Zarządu Głównego PTH w Warszawie podjętej 9 listopada 2011 r. Zebranie Założycielskie niniejszego oddziału odbyło się 20 października 2011 r.

W dniu 15 grudnia 2011 r. na Walnym Zebraniu Członków wybrano
Zarząd i Komisję Rewizyjną. Oddział PTH w Limanowej obejmuje swoim zasięgiem Ziemię Limanowską.

Celem naszej działalności jest popularyzacja historii regionu i promowanie badań z nią związanych. W ramach Oddziału PTH w Limanowej powołano 3 sekcje:

• Sekcja Historii Wojskowości, Rekonstrukcji i Eksploracji,
  • Sekcja Popularyzacyjno - Wydawnicza,
  • Sekcja Historii Kościoła i Antropologii Religii.

Wszystkich zainteresowanych historią naszego regionu, pasjonatów oraz historyków zapraszamy do współpracy.

Magdalena Dyląg

W dniu 15 grudnia 2011 r. na Walnym Zebraniu Członków wybrano

• Sekcja Historii Wojskowości, Rekonstrukcji i Eksploracji,
  • Sekcja Popularyzacyjno - Wydawnicza,
  • Sekcja Historii Kościoła i Antropologii Religii.

Magdalena Dyląg