Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kolejne sukcesy sióstr Orczykowskich

21.12.2011

W dniu 22 grudnia br. w Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie "Bijemy rekordy" pod patronatem Pawła Korzeniowskiego. Na tych ważnych zawodach stawiły się 53 Kluby z całej Polski - prawie 500 zawodników i zawodniczek. Klub pływacki "Limanowa - swim" reprezentowała Wioletta Orczykowska z Męciny.


W trzech startach Wioletta zdobyła dwa I-sze miejsca i jedno III-cie w kategorii wiekowej 13-14 lat.
100 metrów stylem dowolnym - 1 m. czas 59,98
200 m stylem dowolnym - 1m. czas 2,13,29
50 m stylem dowolnym - 3m. czas 28,42

Tak rewelacyjne starty pozwoliły Wioli na uzyskanie tytułu i statuetki najlepszej zawodniczki 14-letniej.

"Pomimo tego, że było bardzo dużo zawodników i atmosfera była bardzo miła to nie mniej jednak zawodnikom towarzyszył duch ogromnej rywalizacji. Z wieloma zawodnikami spotykałam się bardzo często na Mistrzostwach Polski - tym bardziej jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zdobyć dwa pierwsze miejsca na 100 i 200 metrów oraz trzecie miejsce na 50 metrów" - mówi Wioletta.

Jesteśmy godni podziwu dla zawodniczek - sióstr Natalii i Wioletty Orczykowskich oraz trenera Klubu "Limanowa-swim" Roberta Lora, a nade wszystko dla rodziców młodych pływaczek - Beaty i Bogdana Orczykowskich, którzy z tak ogromną determinacją pomagają córkom w zdobywaniu licznych osiągnięć sportowych.

"W tym roku Wioletta zdobyła 4 statuetki dla najlepszej zawodniczki bardzo prestiżowych zawodów oraz dwa medale na Mistrzostwach Polski, natomiast Natalia - młodsza o trzy lata, została trzecią zawodniczką Okręgu Małopolskiego po rocznej kwalifikacji "Sobota Pływacka" oraz trudno wyliczyć ile medali" - mówi z dumą Bogdan Orczykowski, który pełni funkcję W-ce Prezesa KS "Limanowa-swim", mającego siedzibę w Męcinie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom Klubu za uprawianie tej pięknej dyscypliny sportowej życząc wielu sukcesów na zawodach pływackich w kraju i za granicą.

Jacenty Musiał

W dniu 22 grudnia br. w Oświęcimiu odbyły się zawody pływackie "Bijemy rekordy" pod patronatem Pawła Korzeniowskiego. Na tych ważnych zawodach stawiły się 53 Kluby z całej Polski - prawie 500 zawodników i zawodniczek. Klub pływacki "Limanowa - swim" reprezentowała Wioletta Orczykowska z Męciny.


W trzech startach Wioletta zdobyła dwa I-sze miejsca i jedno III-cie w kategorii wiekowej 13-14 lat.
100 metrów stylem dowolnym - 1 m. czas 59,98
200 m stylem dowolnym - 1m. czas 2,13,29
50 m stylem dowolnym - 3m. czas 28,42

Tak rewelacyjne starty pozwoliły Wioli na uzyskanie tytułu i statuetki najlepszej zawodniczki 14-letniej.

"Pomimo tego, że było bardzo dużo zawodników i atmosfera była bardzo miła to nie mniej jednak zawodnikom towarzyszył duch ogromnej rywalizacji. Z wieloma zawodnikami spotykałam się bardzo często na Mistrzostwach Polski - tym bardziej jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zdobyć dwa pierwsze miejsca na 100 i 200 metrów oraz trzecie miejsce na 50 metrów" - mówi Wioletta.

Jesteśmy godni podziwu dla zawodniczek - sióstr Natalii i Wioletty Orczykowskich oraz trenera Klubu "Limanowa-swim" Roberta Lora, a nade wszystko dla rodziców młodych pływaczek - Beaty i Bogdana Orczykowskich, którzy z tak ogromną determinacją pomagają córkom w zdobywaniu licznych osiągnięć sportowych.

"W tym roku Wioletta zdobyła 4 statuetki dla najlepszej zawodniczki bardzo prestiżowych zawodów oraz dwa medale na Mistrzostwach Polski, natomiast Natalia - młodsza o trzy lata, została trzecią zawodniczką Okręgu Małopolskiego po rocznej kwalifikacji "Sobota Pływacka" oraz trudno wyliczyć ile medali" - mówi z dumą Bogdan Orczykowski, który pełni funkcję W-ce Prezesa KS "Limanowa-swim", mającego siedzibę w Męcinie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom Klubu za uprawianie tej pięknej dyscypliny sportowej życząc wielu sukcesów na zawodach pływackich w kraju i za granicą.

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 1559
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne