Informacja o X sesji Rady Gminy Limanowa

07.12.2011

W dniu 6 grudnia 2011 r. odbyła się X sesja Rady Gminy Limanowa. Na sesję przybyli: Wiesław Janczyk - Poseł na Sejm RP , mł. insp. Wojciech Wójcik- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej oraz kpt. Robert Janczy przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Zasadniczym punktem obrad było podjęcie uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
  • ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na terenie Gminy Limanowa,
  • zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków realizowane przez Urząd Gminy Limanowa,
  • ustalenia odpłatności związanych z wywozem odpadów komunalnych,
  • udzielenia pomocy finansowej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej,
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu lokali z ich dotychczasowymi najemcami.

Rozpatrywane zagadnienia poprzedzone były analizą i oceną przez Komisję Finansów i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisję Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego Rady Gminy, które pozytywnie zaopiniowały proponowane do podjęcia uchwały. Rada Gminy po zapoznaniu się z opinią Komisji podjęła w tym względzie stosowne uchwały.

Na początku sesji Rada Gminy zapoznała się z informacją Wójta o działalności w okresie międzysesyjnym.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• bezpieczeństwem na drogach m.in. poprzez dalszą budowę chodników, w miejscach szczególnie niebezpiecznych wykonanie przejść dla pieszych oraz wyposażenie dzieci w odblaski,
  • przejęciem przez Gminę dróg do stacji kolejowej w Pisarzowej i Męcinie,
  • remontem drogi gminnej w Pisarzowej tzw. Cajowskiej,

Ponadto Radny Tadeusz Kuchta w imieniu mieszkańców Mroczkówki i Kisielówki podziękował Wójtowi za wykonaną drogę. Również Radna Zuzanna Kolawa podziękowała za oczyszczenie placu oraz monitoring przy sklepie ,, Izabella’’ na terenie Koszar.

Przewodniczący Rady Józef Oleksy podziękował Wójtowi za wspólną z Powiatem inwestycję drogową jaką jest droga od Chomranic do Limanowej tzw. "schetynówka" i poinformował Radę , że na ukończeniu jest inwestycja związana z budową kanalizacji.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

Pod koniec głos zabrał Wiesław Janczyk - Poseł na Sejm RP, który w swoim wystąpieniu podziękował za zaufanie jakim obdarzyło go społeczeństwo w ostatnich wyborach parlamentarnych. Poinformował Radnych o aktualnych pracach Sejmu i zaprosił wszystkich do współpracy i kontaktu bezpośrednio i poprzez biuro poselskie.

Marek Ziaja

Zasadniczym punktem obrad było podjęcie uchwał w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2011 r.,
  • określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
  • ustalenia odpłatności związanych z wywozem odpadów komunalnych,

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• przejęciem przez Gminę dróg do stacji kolejowej w Pisarzowej i Męcinie,
  • remontem drogi gminnej w Pisarzowej tzw. Cajowskiej,

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

Marek Ziaja