Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XIV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W MŁYNNEM - 8 LISTOPADA 2011r.

08.11.2011

XIV Bieg Niepodległości, organizowany przez UKS "Patria" Młynne przeszedł do historii. Rokrocznie w okolicach Święta Niepodległości spotykają się w Młynnem miłośnicy biegów przełajowych, aby rywalizować na pięknie przygotowanych trasach przez UKS "Patria".

W tym roku w zawodach wystartowało prawie 350 zawodników z klubów i szkół z terenu Gminy Limanowa oraz Piekiełka i Rajbrotu. Zawodnicy
reprezentowali następujące szkoły: Kanina, Wysokie, Nowe Rybie, Stara Wieś 1, Stara Wieś 2, Kłodne, Męcina 1, Męcina 2, Piekiełko, Rajbrot oraz gospodarze - Młynne. Pogoda jakby dostroiła się do poziomu organizacyjnego i sportowego zawodów i podczas biegów przyświecało wszystkim słoneczko.

Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Młynnem, a dokonali go: Jacenty Musiał - Dyrektor Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, Bożena Golonka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem oraz Witold Sochacki - Prezes UKS "Patria" Młynne, który podczas zawodów pełnił także rolę sędziego głównego. Po wysłuchaniu hymnu narodowego i słowach "XIV Bieg Niepodległości uważam za otwarty" zawodnicy udali się na trasy przygotowane przez organizatora. Fotorelacją z przebiegu zawodów zajmował się portal internetowy "limanowa.in", który objął patronatem medialnym tą imprezę.

Z wielkim zacięciem i zaangażowaniem, ale w duchu fair play odbywały się kolejne biegi. Po prawie godzinie wszystko już było wiadomo. Czas , który mijał do dekoracji organizatorzy umilili wszystkim zawodnikom gorącą herbatą i jak zwykle słodką bułeczką /wielkie podziękowania dla Ciastkarni P. Małgorzaty i Andrzeja Smoter z Młynnego/.

Podczas dekoracji najlepszych zawodników obecni byli, oprócz wcześniej wymienionych także: Wicewójt Gminy Limanowa -Franciszek Bieda, Sekretarz Urzędu Gminy Limanowa -Marek Ziaja oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej - Edyta Król. Najlepsza ósemka w każdej z 14 kategorii wiekowych otrzymała pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka okazyjne medale ufundowane przez UKS "Patria".

Na koniec tradycyjnie odbyło się emocjonujące losowanie nagród ufundowanych przez Gminę Limanowa. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymała Amelia Wilczek - 6 letnia uczennica I klasy Szkoły Podstawowej w Młynnem.

Na koniec, tradycyjne - "Do zobaczenia za rok" i XIV Bieg Niepodległości przeszedł do historii.

WS

Wyniki oficjalne
XIV Bieg Niepodległości, organizowany przez UKS "Patria" Młynne przeszedł do historii. Rokrocznie w okolicach Święta Niepodległości spotykają się w Młynnem miłośnicy biegów przełajowych, aby rywalizować na pięknie przygotowanych trasach przez UKS "Patria".

W tym roku w zawodach wystartowało prawie 350 zawodników z klubów i szkół z terenu Gminy Limanowa oraz Piekiełka i Rajbrotu. Zawodnicy
reprezentowali następujące szkoły: Kanina, Wysokie, Nowe Rybie, Stara Wieś 1, Stara Wieś 2, Kłodne, Męcina 1, Męcina 2, Piekiełko, Rajbrot oraz gospodarze - Młynne. Pogoda jakby dostroiła się do poziomu organizacyjnego i sportowego zawodów i podczas biegów przyświecało wszystkim słoneczko.

Uroczyste otwarcie zawodów odbyło się na terenie Szkoły Podstawowej w Młynnem, a dokonali go: Jacenty Musiał - Dyrektor Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy Limanowa, Bożena Golonka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem oraz Witold Sochacki - Prezes UKS "Patria" Młynne, który podczas zawodów pełnił także rolę sędziego głównego. Po wysłuchaniu hymnu narodowego i słowach "XIV Bieg Niepodległości uważam za otwarty" zawodnicy udali się na trasy przygotowane przez organizatora. Fotorelacją z przebiegu zawodów zajmował się portal internetowy "limanowa.in", który objął patronatem medialnym tą imprezę.

Z wielkim zacięciem i zaangażowaniem, ale w duchu fair play odbywały się kolejne biegi. Po prawie godzinie wszystko już było wiadomo. Czas , który mijał do dekoracji organizatorzy umilili wszystkim zawodnikom gorącą herbatą i jak zwykle słodką bułeczką /wielkie podziękowania dla Ciastkarni P. Małgorzaty i Andrzeja Smoter z Młynnego/.

Podczas dekoracji najlepszych zawodników obecni byli, oprócz wcześniej wymienionych także: Wicewójt Gminy Limanowa -Franciszek Bieda, Sekretarz Urzędu Gminy Limanowa -Marek Ziaja oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej - Edyta Król. Najlepsza ósemka w każdej z 14 kategorii wiekowych otrzymała pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka okazyjne medale ufundowane przez UKS "Patria".

Na koniec tradycyjnie odbyło się emocjonujące losowanie nagród ufundowanych przez Gminę Limanowa. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymała Amelia Wilczek - 6 letnia uczennica I klasy Szkoły Podstawowej w Młynnem.

Na koniec, tradycyjne - "Do zobaczenia za rok" i XIV Bieg Niepodległości przeszedł do historii.

WS

Wyniki oficjalne


Liczba wyświetleń: 1739
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne