Uroczystości patriotyczne w Łososinie Górnej

14.11.2011

W dniu 10 listopada br. na ołtarzu polowym w Łososinie Górnej odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości. Na wstępie uroczystości specjalny program przedstawiła młodzież z Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej. Dyrektor Szkoły - Halina Golonka wygłosiła okolicznościowy referat, podkreślając ogromne tradycje patriotyczne w Łososinie Górnej.

Mszy świętej w koncelebrze przewodniczył Ojciec Pułkownik Andrzej Gut - Kapelan
Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Ks. Prałat Józef Waśniowski - Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz miejscowy Proboszcz - ks. dr Stanisław Kowalik.

W uroczystych obchodach w Łososinie Górnej wziął udział 6 Batalion Dowodzenia 6 Brygady Powietrzno-Desantowej. Pod Pomnikiem Legionistów Dowódca Kompanii Honorowej por. Marek Kopelak i kpt. Tomasz Badowski przeprowadzili Apel Poległych i salwę honorową. Stanisław Golonka - radny miasta Limanowa w imieniu organizatorów podziękował wszystkim tym, którzy w okresie 10 lat od kiedy w Łososinie Górnej odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości, uczestniczyli w podniosłych obchodach.

Kolejno przed Pomnikiem Legionistów dziesiątki delegacji wojsk, kombatantów, instytucji i organizacji złożyły wiązanki kwiatów m.in.: Poseł na Sejm RP - Wiesław Janczyk, władze Powiatu Limanowskiego na czele ze Starostą - Janem Puchałą i Wicestarostą - Franciszkiem Dziedziną, władze gminy Limanowa na czele z Wicewójtem - Franciszkiem Biedą, Sekretarzem Urzędu Gminy - Markiem Ziają oraz Radnym Powiatu Limanowskiego a zarazem Kierownikiem Wydziału Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy - Jacentym Musiałem, władze miasta Limanowa na czele z Burmistrzem Miasta - Władysławem Biedą i Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa - Ireną Grosicką.

Po zakończeniu uroczystości odbyło się spotkanie okolicznościowe w budynku OSP w Łososinie Górnej.

JM

Mszy świętej w koncelebrze przewodniczył Ojciec Pułkownik Andrzej Gut - Kapelan