Szkoła w Nowym Rybiu uczy się przez całe życie

12.11.2011

Dnia 08. 11. 2011 r. w Małopolskim Oddziale Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyła się konferencja informacyjno-promocyjna Programu "Uczenie się przez całe życie".

Wśród zaproszonych szkół do prezentacji realizowanych projektów jako jedyna ze szkół podstawowych województwa małopolskiego była Szkoła Podstawowa z Nowego Rybia. Spotkanie miało na celu zapoznanie
uczestników z celami, efektami i korzyściami dla uczniów i szkoły wynikającymi z udziału w programie Comenius. Realizatorzy projektów prezentowali efekty swojej pracy oraz sposoby rozpoczynania międzynarodowej współpracy.

Szkołę Podstawową z Nowego Rybia zaprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Stalmach, nauczyciel informatyki Pani Zuzanna Tobiasz oraz Pani Małgorzata Ryś. Dodatkowym atutem prezentacji było wspaniałe stoisko przygotowane przez dzieci z Nowego Rybia: Patryka Bożemskiego, Remigiusza Jurek, Paulinę Kołodziej i Przemysława Pasoń. Wymienieni uczniowie brali udział w projektach oraz uczestniczyli w wyjazdach do Wielkiej Brytanii i Rumunii. Na stoisku można było obejrzeć produkty współpracy Nowego Rybia ze szkołami partnerskimi. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się dwujęzyczne książki z nową wersją "Legendy o Smoku Wawelskim" oraz albumy ze zdjęciami upamiętniającymi wyjazdy do Irlandii, Anglii, Włoch, Turcji, Rumunii, Słowenii.

Na konferencji oprócz Szkoły z Nowego Rybia zaprezentowały się również: Gimnazjum z Łukowicy, I Liceum Ogólnokształcące z Nowego Sącza, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Bobowej, Zespół Szkół z Czchowa oraz Zespół Szkół Zawodowych z Biecza.

Promocję projektów i prezentację całego Programu "Uczenie się przez całe życie" zorganizowało Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz MCDN Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.

Małgorzata Ryś

Małgorzata Ryś