Spotkanie z pisarką dla dzieci Ewą Stadtmüller w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

13.11.2011

W dniu 15 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Ewą Stadtmüller w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi. Na spotkanie przybyli m. in.: Maria Kawula - instruktor Powiatowej Biblioteki w Limanowej, Mieczysław Bulanda - sołtys wsi Stara Wieś, Stanisław Ptaszek - gawędziarz ludowy z Pasierbca, Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, rodzice i dzieci.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pisarka przygotowała dla małych widzów mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci poznały czym charakteryzują się takie gatunki literackie jak bajka, baśń, opowiadanie, legenda i książeczka edukacyjna. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się inscenizowane przez pisarkę teatrzyki. W rolę aktorów wcielali się mali słuchacze z dużym entuzjazmem. Wspólnymi siłami odegrano bajeczkę pt. "O skrzacie Jagódce" oraz legendę "O smoku wawelskim". Młodzi aktorzy mieli do dyspozycji rekwizyty: pacynki i maskotki.

Ponadto spotkanie urozmaicały zagadki, zgaduj - zgadule i rymowanki. Słuchacze poznali proces powstawania książeczki: od pomysłu autorskiego poprzez wspólna współpracę redaktora, ilustratora i wydawcy. Dowiedzieli się ile pracy potrzeba, aby ostatecznie powstała książka. Na zakończenie dzieci zadawały Ewie Stadtmüller pytania, na które pisarka odpowiadała z wielką przyjemnością.

Następnie można było nabyć książeczkę z autorską dedykacją, a trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało. Mali słuchacze byli pod wielkim wrażeniem zorganizowanego spotkania, a pisarka Ewa Stadtmüller z pewnością stanie się jedną z ich ulubionych autorek książek.

Na koniec spotkania Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał i Mieczysław Bulanda - sołtys wsi Stara Wieś - Rola podziękowali Ewie Stadtmüller za spotkanie autorskie wręczając kwiaty.

M. T.

M. T.